Skvělý vstup do sezony. Plíšková vyhrála i v Dauhá a upevnila si post světové trojky

Skvělý vstup do sezony. Plíšková vyhrála i v Dauhá a upevnila si post světové trojky

Hrdinové týdne

V katarském hlavním městě se poprala s nepříznivými podmínkami a vyhrála druhé letošní finále. I proto nechybí tenistka Karolína Plíšková v naší rubrice Hrdinové týdne, v níž každý týden rekapitulujeme tři největší úspěchy českých sportovců. Souhlasíte s naším výběrem?

1. Ondřej Moravec
Tak málo chybělo ke zlatu! Tři vteřiny ho dělily od triumfu ve vytrvalostním závodě na mistrovství světa, první místo mu však těsně uzmul Američan Bailey. Kromě stříbra posbíral Moravec ještě dvě pátá místa. Lepší z českého týmu byla jen Gabriela Koukalová.

2. Karolína Plíšková
Pevně zakotvila na třetím místě světového žebříčku, ale novináři už jí po triumfu v Dauhá bombardovali dotazy: „Co vy a číslo jedna?“ Plíšková se odpovědi vyhýbala, nepřemýšlí tak dopředu. Úvod sezony má každopádně báječný: vyhrála titul v Brisbane, pomohla ve Fed Cupu přemoct Španělky a teď uspěla v Kataru. S novým koučem Davidem Kotyzou má zatím bilanci 16:1.

3. Šárka Strachová
Hezké umístění na rozloučenou, pochvalovala si sama. Na mistrovství světa skončila ve slalomu pátá, prý tím dala lyžařskému světovému šampionátu nadobro sbohem. Ale lákadlem je pro ni je pořád olympiáda v Jižní Koreji příští rok. Rozhodnu se na přelomu března a dubna.