Škola basketbalu s Tomášem Satoranským

Škola basketbalu s Tomášem Satoranským

Škola sportu

​Basketbal je jedním z nejpopulárnějších kolektivních sportů na světě. Rozvíjí všestrannost, fyzičku i herní inteligenci. Pokud už basket hrajete anebo jste úplní začátečníci, mrkněte na naši sérii videí s hvězdou NBA Tomášem Satoranským. Jeho tipy vám rozhodně přijdou vhod.

1) Driblování

Dribbling je jedním z nejdůležitějších pohybů, bez kterých se v basketbalu neobejdete. Důležité je driblovat prsty, nikoliv dlaní, a ovládat míč v horní polovině pláště.

 

2) Jak házet trestné hody

Pokud už dribbling a pohyb po palubovce zvládáte, jistě se vám přijde vhod i pár tipů pro trestné hody. A je skoro jedno, jestli hrajete soutěžní zápas nebo jen pro zábavu s kamarády. Co radí Tomáš Satoranský? Podívejte se.

 

3) 5 tipů pro perfektní zakončení

Nejběžnější zakončení v pohybu? Dvojtakt. Pro jeho správné provedení ale musíte znát několik základních pravidel. Mrkněte, jaké to jsou.

 

4) 6 nejlepších dunků

Tohle je už vyšší škola basketbalu. Dunk, neboli smeč. V basketu neexistuje lepší zakončení. Už se vám někdy povedlo zasmečovat, nebo na svůj první dunk stále čekáte?

 

Skvělé! O basketbalu už víte téměř vše a stačí jen začít. Mrkněte na Sport v okolí a najděte si nejbližší klub ještě dnes. Nezapomínejte, že je stále co se učit a kdykoliv můžete pokračovat s naší školou sportu.