Silvestr? Den, kdy se můžu naposledy přežrat, směje se Kulhavý. A dumá nad předsevzetím

Silvestr? Den, kdy se můžu naposledy přežrat, směje se Kulhavý. A dumá nad předsevzetím

Články

Období Vánoc a Nového roku bývají pro bikera Jaroslava Kulhavého plné klidu a odpočinku. Jen kdyby váha tolik neletěla nahoru! „Je to celkem rapidní. Svátky jsou vážně peklo, protože jsou stoly plné chlebíčků a cukroví. To já můžu a nehlídám se.“

Teprve pár dnů před Štědrým dnem se vrátil ze soustředění na Mallorce. Roman Kreuziger, jeden z jeho tréninkových parťáků, si tam z Kulhavého utahoval, že všechny rychlostně válcuje.

Kluci začali volněji, ale já to chtěl napálit, oponoval.

Letos prožil 31letý biker parádní rok. Posbíral dvě stříbrné medaile na mistrovství světa, další přidal na olympijských hrách v Riu a s přítelkyní Denisou se v říjnu ve Španělsku zasnoubili.

A teď vánoční klídek, říkal. Až do Silvestra se snažím užívat si domácí pohodu. Chodíme s přítelkyní po návštěvách, babičkách a známých. Taková klasika, nic nestandardního. Ale musím i trochu potrénovat, jinak by to nedopadlo dobře.

Na Štěpána proto v olympijské společnosti vyrazil na lyže. Se snímkem z Lysé Hory po boku kajakáře Jiřího Prskavce a judisty Lukáše Krpálka se hned pochlubil na sociálních sítích.

Hubnoucí kůra však většinou u Kulhavého začíná až po Silvestru, do té doby totiž říká: Můžu se přežrat, je to naposledy. První den v novém roce si to člověk odůvodní tím, že je všechno v pohodě. Všem ale opakuji, ať přede mě nedávají žádné jídlo, protože se neumím udržet.

Na Nový rok si často dává i předsevzetí. Třeba: Nepřejídej se. Nejez tolik sladkého. Choď na smluvená místa včas. Neflákej tréninky. Buď poctivější.

Ale letos nevím, zatím nad tím dumám," zamyslí se. Neměl jsem ještě pořádně čas, abych se tomu věnoval. Uvidíme. Každopádně mi to vždy alespoň na pár měsíců pomohlo. Člověk to hodně nosí v hlavě, je to takový závazek.

Mimochodem, úspěšnou sezonu zakončil rodák z Ústí nad Orlicí čtvrtým místem v anketě Sportovec roku. A míří výš. Ještě před galavečerem líčil: Chci se posunout zase výš, zlepšit se v tréninku i závodech a prožít ještě lepší sezonu. Cíle mám nejvyšší.

Takhle bylo veselo po medaili v Riu