Šest medailí. Čeští kanoisté uspěli na domácím šampionátu nad očekávání

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Reprezentační kouč rychlostních kanoistů Pavel Hottmar říkal: „Tleskám všem, kluci jsou borci. Tak úspěšný šampionát nikdo z nás nečekal.“ Češi s celkovým počtem šesti medailí obsadili celkové čtvrté místo v pořadí zemí a právem je zařazujeme na první příčku v naší pravidelné rubrice Hrdinové týdne.

1. Kanoisté na MS
Dvě placky pro Martina Fuksu i Josefa Dostála, po jedné medaili pro čtyřkajak a deblkajak. Kanoistické mistrovství světa v Račicích dopadlo pro Čechy veleúspěchem. „Z šesti medailí jsou čtyři z olympijských disciplín, což je v tak obrovské konkurenci naprostá paráda,“ doplnil Hottmar. A atmosféra na tribunách? „Takový řev člověk jen tak někde nezažije. Pro všechny to byl ohromný zážitek.“

2. Oštěpaři v Curychu
Finále Diamantové ligy v Curychu patřilo českým oštěpařům – Špotáková vyhrála díky poslednímu pokusu (65,54 metru), Vadlejch hodil 88,50. V Curychu triumfovala i překážkářka Zuzana Hejnová, jež uspěla i ve druhém závodě po mistrovství světa. Svůj nejlepší čas sezony vylepšila o pět setin na 54,13 sekundy.

3. Sára Krumpholcová
Česko má kromě tenisu nově také světovou jedničku v basketbalu 3x3, což je nová olympijská disciplína pro Tokio 2020. Žebříčku vévodí teprve devatenáctiletá Sára Krumpholcová. „Mezi ženami patříme v této disciplíně do světové špičky, vždyť jsme za poslední dva roky byli v kategorii juniorek bronzoví a stříbrní,“ uvedl Michal Kruk, sportovní ředitel reprezentace. Vedle Krumpholcové je jedničkou mezi muži do 18 let Daniel Kačer a mezi ženami ve stejné věkové kategorii Kateřina Galíčková.