Serena vrhala zlé pohledy. Bála jsem se jí, chtělo to helmu, směje se Strýcová

Serena vrhala zlé pohledy. Bála jsem se jí, chtělo to helmu, směje se Strýcová

Články

Kouzelnice na síti a bombardér vzadu. Tak se navzájem pochválily Lucie Šafářová (kouzelnice) a Barbora Strýcová (bombardér), které v prvním kole deblu senzačně porazily sestry Williamsovy. Obhájkyně zlatých medailí z Londýna prohrály na olympiádě vůbec poprvé. „Užily jsem si to od začátku až do konce. Brazilci skandovali: 'Češi, Češi',“ zářila Lucie Šafářová.

Před zápasem se od nich moc nečekalo. Serena a Venus Williamsovy jsou žijícími legendami tenisového světa, trojnásobné olympijské šampionky. Až doposud válcovaly na olympijských hrách jeden pár za druhým. „Neměly jsme co ztratit. Věděly jsme, že musíme hrát agresivně i za cenu rizika,“ řekla Šafářová.

Povedlo se, Češky hrály skvěle a bez respektu. Poslední míček zahrála Venus rámem rakety do autu. „To jsem si říkala: 'Foukej, prosím tě větříčku, foukej',“ usmívala se Barbora Strýcová. Ta se během zápasu několikrát střetla pohledem se Serenou Williamsovou.

„Hrozně na mě koukala! Zahrála jsem jeden rychlejší volej na Venus a říkala jsem si, že radši nasadím helmu, protože po mně začne střílet. Když začala zuřit, tak jsem se trochu bála,“ líčila Strýcová.

Na síti jsme šermovaly

Celý zápas český pár hnalo skvělé domácí publikum, které v těch nejsilnějších momentech skandovalo: „Češi, Češi!“ Takže jako doma. „Úžasná podpora, užily jsme si to od začátku do konce,“ popisovala Šafářová.

Úsměv ve tváři mělo české duo často i po krásných výměnách během zápasu, ať už zrovna dopadly jakkoliv. „Na síti jsme všechny čtyři šermovaly, tak jsme se tomu potom zasmály,“ říkala s úsměvem Strýcová.

Smály se pak ještě dlouho a věří, že smát se ještě budou. I když obě pokračují také v singlu, čtyřhra je pro ně dalším hnacím motorem. „Musíme zůstat při zemi, čekají nás další těžké zápasy a jede se dál. Musíme si dávat bacha,“ zavelela Strýcová směrem k dalšímu zápasu proti kanadské dvojici Bouchardová–Dabrowská.