Senzační výkon na triumf nestačil. Štybar dojel v Roubaix těsně druhý

Senzační výkon na triumf nestačil. Štybar dojel v Roubaix těsně druhý

Hrdinové týdne

V rubrice Hrdinové týdne, v níž každé pondělí shrnujeme úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní, mají tentokrát navrch muži. Na první místo jsme zařadili cyklistiku Zdeňka Štybara, hrdinu závodu Paříž-Roubaix.

1. Zdeněk Štybar
Byl to úchvatný výkon českého cyklisty. Na jedné z nejslavnějších klasik dokonce útočil na vítězství, vždyť na cílovém velodromu v Roubaix ještě padesát metrů před cílem vedl. Pak se ale zezadu přířitl Greg Van Avermaet. A Štybar rukou vztekle praštil o řidítka. Druhý dojel ve stejném závodě i před dvěma lety.

2. Lukáš Krpálek
Zlatá mu chutná. Vybojoval ji na olympiádě v Riu, teď dosáhl na nejcennější medaili poprvé v nejtěžší váhové kategorii. Judista Lukáš Krpálek vyhrál závod v Grand Prix v turerecké Antalyi, když v jeho finále přemohl soupeře z Kyrgyzstánu. Dalším cílem je mistrovství Evropy za dva týdny.

3. Kateřina Smutná
Posedmé v letošní sezoně vyhrála závod ze seriálu dálkových běhů Ski Classics. Smutná tentokrát triumfovala ve finském Levi, poslední destinaci letošní sezony. V konečném pořadí skončila druhá, lepší byla jen Brita Johanssonová-Norgrenová ze Švédska.