Se skvělými výkony do semifinále. Berdych potvrdil, že mu Wimbledon sedí

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Zastavil ho až fenomenální Roger Federer, pozdější vítěz. Jinak podal tenista Tomáš Berdych na tenisovém Wimbledonu ve všech zápasech nadprůměrný výkon a po právu ho zařazujeme do naší pravidelné rubriky Hrdinové týdne.

Martin Fuksa a Jakub Zavřel na ME
Úctyhodná statistika. Kanoista Martin Fuksa, který posbíral na olympiádě v Riu dvě umístění v první desítce, vyhrál už popáté za sebou zlato na mistrovství Evropy z trati 500 metrů. Na šampionátu v Bulharsku navíc zajel nejrychlejší čas historie 1:44,884! „Posledních dvě stě metrů jsem to napálil. Vůbec jsem neměl informace, jak na tom jsem,“ říkal. Na stejné distanci vyhrál premiérové zlato i kajakář Jakub Zavřel. Fuksa navrch přidal ještě stříbro z kilometru.

Barbora Malíková, Jiří Sýkora, Filip Sasínek
České atletické naděje na velkých akcích zazářily! V pátek získala Barbora Malíková na MS do 17 let zlato ze čtvrtky, z ME do 23 let si na trati 1500 metrů vyběhl stříbro Filip Sasínek a na stejném šampionátu vyhrál zlato desetibojař Jiří Sýkora. „Věděl jsem, že budu muset předvést top výkony,“ uvedl desetibojař, jenž výhrou navázal na titul juniorského světového šampiona z roku 2014.

Tomáš Berdych
Jako další cíl si vytyčil návrat do TOP 10. Tenista Tomáš Berdych může být po Wimbledonu sám se sebou spokojený. Skvěle servíroval, udržel koncentraci v klíčových momentech a především se prokousal až do semifinále. „Hrál jsem vyrovnaně, bez hluchých míst. Dařilo se mi soustředit.“