Se skvělými výkony do semifinále. Berdych potvrdil, že mu Wimbledon sedí

Se skvělými výkony do semifinále. Berdych potvrdil, že mu Wimbledon sedí

Hrdinové týdne

Zastavil ho až fenomenální Roger Federer, pozdější vítěz. Jinak podal tenista Tomáš Berdych na tenisovém Wimbledonu ve všech zápasech nadprůměrný výkon a po právu ho zařazujeme do naší pravidelné rubriky Hrdinové týdne.

Martin Fuksa a Jakub Zavřel na ME
Úctyhodná statistika. Kanoista Martin Fuksa, který posbíral na olympiádě v Riu dvě umístění v první desítce, vyhrál už popáté za sebou zlato na mistrovství Evropy z trati 500 metrů. Na šampionátu v Bulharsku navíc zajel nejrychlejší čas historie 1:44,884! „Posledních dvě stě metrů jsem to napálil. Vůbec jsem neměl informace, jak na tom jsem,“ říkal. Na stejné distanci vyhrál premiérové zlato i kajakář Jakub Zavřel. Fuksa navrch přidal ještě stříbro z kilometru.

Barbora Malíková, Jiří Sýkora, Filip Sasínek
České atletické naděje na velkých akcích zazářily! V pátek získala Barbora Malíková na MS do 17 let zlato ze čtvrtky, z ME do 23 let si na trati 1500 metrů vyběhl stříbro Filip Sasínek a na stejném šampionátu vyhrál zlato desetibojař Jiří Sýkora. „Věděl jsem, že budu muset předvést top výkony,“ uvedl desetibojař, jenž výhrou navázal na titul juniorského světového šampiona z roku 2014.

Tomáš Berdych
Jako další cíl si vytyčil návrat do TOP 10. Tenista Tomáš Berdych může být po Wimbledonu sám se sebou spokojený. Skvěle servíroval, udržel koncentraci v klíčových momentech a především se prokousal až do semifinále. „Hrál jsem vyrovnaně, bez hluchých míst. Dařilo se mi soustředit.“