Sázka je sázka! Mladý český plavec má na Evropském olympijském festivalu bronz a trenér splnil slib

Sázka je sázka! Mladý český plavec má na Evropském olympijském festivalu bronz a trenér splnil slib

Články

Motivace je motor, který jen tak něčím nahradit nemůžete. A vidět svého kouče, jak si zakládá účet na Instagramu – to byla pořádná výzva. Libor Kohut totiž s mladými plavci uzavřel sázku, která zněla: pokud kdokoliv z nich získá medaili, okousí kouzlo této sociální sítě. Na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) se o první českou medaili postaral právě plavec Jan Čejka, který byl v disciplíně 100 metrů znak třetí v osobním rekordu 57,08 sekundy.

Sázku trenér splnil hned po závodě. A říkal: „Medaile byla naše tajné přání a máme ohromnou radost, že se nám hned druhý závodní den povedla. Doufáme, že jsme ještě neřekli poslední slovo, neboť máme naděje i v dalších disciplínách.“

Šestnáctiletý Čejka si zatím vychutnával svůj úspěch. „Byl to pro mě skvělý závod. Ke konci sice trochu bolel, ale jsem nesmírně rád, že jsem vybojoval první českou medaili,“ prohlásil. V Györu ho čekají ještě polohové závody na 200 a 400 metrů a také závod na 200 metrů znak.

Hlasité publikum

On i celý plavecký tým si pochvaluje špičkové zázemí i atmosféru, která na plaveckém stadionu panuje. Čejka prý ještě nikdy před tak hlasitým publikem nezávodil: „Neuvěřitelné, fakt to byl zážitek. Je vidět, že Maďaři plavání milují.“

Bronz z olympijského festivalu mládeže, kde soutěží sportovci ve věku 14 až 18 let, je pro rodáka z Pardubic nejcennějším cenným kovem v kariéře.

Průběžně aktualizovanou fotogalerii najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!