Samková po roce ovládla závod Světového poháru. Triumf věnovala zesnulému otci

Samková po roce ovládla závod Světového poháru. Triumf věnovala zesnulému otci

Články

Život píše nejrůznější příběhy – veselé, ale i ty smutné. Nevyhýbají se nikomu, ani sportovcům. „Život zkouší moji odolnost,“ řekla snowboardkrosařka Eva Samková, která za necelý měsíc bude v Jižní Koreji obhajovat titul olympijské šampionky. V tureckém Erzurumu teď ovládla závod Světového poháru a připsala si osmý triumf kariéře. Právě tam ji přitom před několika dny zastihla smutná zpráva o smrti jejího otce. „Byl to ale právě taťka, který mě spolu s mojí mamkou učil bojovat, nevzdávat se a věřit, že cesta, kterou jsem si vybrala, je správná.“

Samková triumfovala v závodě Světového poháru téměř po roce. „Vyhrála jsem pro tátu. Porazit smutek a poprat se o své místo, je přesně to, co by si přál a byl by na mě pyšný," uvedla v tiskové zprávě.

Silná osobnost

Olympijská šampionka měla připravenou letenku domů. „Dva dny jsme se rozmýšleli, zda má nastoupit, nebo se vrátit domů. Rozhodnutí bylo na ní. Po dohodě s rodinou se rozhodla zůstat," řekl její kouč Marek Jelínek. „Svou výhrou ukázala, jak obrovsky silná osobnost v ní dřímá. Skláním se před ní a věřím, že se jí dostane klidu, který teď potřebuje.“

Samková se úspěšně vrátila do Světového poháru po zranění ramene, kvůli kterému přišla o závody ve francouzském Val Thorens, rakouském Montafonu a v italské Cervinii. V této sezoně byla nejlépe druhá v září v argentinském Cerro Catedral.

V Turecku do finále neodstartovala ideálně, na prvním mezičasu byla třetí, přesto nakonec závod vyhrála. „Evku provázely technické problémy při startu, se kterými se ale vyrovnala. Po zranění ramene a rekonvalescenci ukázala, že neztratila nic ze své psychické síly a formy," povídal Jelínek.

Klobouk dolů...

Foto: Getty Images