Rychlobruslařské medailové hody. Sáblíková s Erbanovou zářily ve finále Světového poháru

Rychlobruslařské medailové hody. Sáblíková s Erbanovou zářily ve finále Světového poháru

Hrdinové týdne

Pět medailí. Tolik cenných kovů vybojovaly dohromady české rychlobruslařky Martina Sáblíková a Karolína Erbanová během víkendu v norském Stavengeru, kde se konaly finálové závody Světového poháru. My jejich úspěchy po právu oceňujeme v pravidelné rubrice Hrdinové týdne.

1. Šárka Strachová
V kalifornském Squaw Valley nikdy předtím nezávodila. Až v sobotu pozdě večer českého času si tam odbyla premiéru se stříbrnou tečkou! Strachová nestačila jen na domácí superstar Mikaelu Shiffrinovou, druhé místo je přesto jejím nejlepším výsledkem v sezoně. „Těžké podmínky, ve stínu bylo 15 stupňů. Ale jsem ráda, že jsem si přenesla formu z mistrovství světa,“ chválila si.

2. Martina Sáblíková
Ta holka je k nezastavení. Do Norska odletěla už jako jistá vítězka Světového poháru na dlouhých tratích, i tak ale na tamním ovále posbírala další medaile. Vyhrála trojku, na patnáctistovce byla třetí. „Nohy už mi odchází a hlava chtěla vypnout. Měla jsem nesmírně náročnou sezonu.“

3. Karolína Erbanová
Výkonnostní vzestup v závěru sezony potvrdila i v Norsku. Na pětistovce dojela dvakrát druhá, bronz získala na kilometru. Erbanová předtím získala zlato na mistrovství Evropy ve sprintu a uspěla i na obou světových šampionátech. „Se sezonou jsem spokojená, teď uvidíme. Snad mi bude forma vrcholit v období olympiády,“ uvedla.