Rodačky z Plzně spolu. Bude to jízda, těší se Hlaváčková na spolupráci se Strýcovou

Rodačky z Plzně spolu. Bude to jízda, těší se Hlaváčková na spolupráci se Strýcovou

Články

Obě pochází z Plzně, obě se v dětství věnovaly krasobruslení a obě jsou dokonce i stejný ročník narození. Tenistky Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová si teď na turnaji v Miami zahrají po čtyřech letech společně bok po boku ve čtyřhře. Do akce jdou už v pátek.

Strýcová má čerstvě za sebou vynikající úspěch z Indian Wells, kde vyhrála titul s Tchajwankou Sie Šu-wej, přestože se na spolupráci domluvily na poslední chvíli. Hlaváčková s Rumunkou Monicou Niculescuovou vypadla na stejném turnaji ve čtvrtfinále.

„Lépe rozehranou parťačku jsem si snad nemohla přát. Dodatečně Báře gratuluji k super úspěchu a moc se těším na naši spolupráci. Budu hrát vedle Češky, se kterou jsem vyrostla a znám ji jako málokoho na okruhu. Bude to zajímavá zkušenost a velká jízda,“ říká Hlaváčková.

„S Andreou jsme chtěly nastoupit už v Indian Wells, ale bylo to všechno narychlo a už jsme se nestihly včas zapsat. Ráda hraju s českými hráčkami. Debl mě baví, cítím se v něm skvěle,“ dodala Strýcová.

Stříbrná olympionička z Londýna 2012 Hlaváčková letos stále hledá ideální deblovou spoluhráčku. Se Strýcovou by mohla spolupráce fungovat. Tenistky se dohodly, že spolu odehrají většinu velkých turnajů včetně grandslamů.

„Je mi jasné, že je pro Báru prioritou singl. Ale baví mě její nadšení z deblu, kde hraje skvělý tenis,“ těší se Andrea.

Když spolu Hlaváčková se Strýcovou nastoupily do čtyřhry naposledy, bylo z toho v roce 2014 velké vítězství. Češky tehdy v rozhodujícím deblu fedcupového čtvrtfinále ve Španělsku vyhrály 2:0 na sety a podepsaly se tím pod pozdější zlatý triumf.