První čeští sportovci odletěli do Minsku. I s olympijským vítězem

První čeští sportovci odletěli do Minsku. I s olympijským vítězem

Články

Na čtyři desítky sportovců odletěly ve středu 19. června do běloruského Minsku, dějiště Evropských her 2019. Do armádního speciálu usedli na letišti v Praze Kbelích například sportovní střelci, cyklisté, basketbalisté, stolní tenisté či judisté – jejich hlavní hvězda Lukáš Krpálek, ale odcestuje až v pátek. Olympijský šampion z Ria bude navíc vlajkonošem české výpravy. „Moc se do Minsku těším, má rád tyhle akce, kdy jsme všichni po kupě a chodíme fandit,“ nechal se slyšet.

A role vlajkonoše?

Natrénoval ji už při slavnostním zahájení Her v Riu 2016 a náramně se mu vyplatila. „Tak třeba to bude znovu tak," usmívá se Martin Doktor, šéf české výpravy a Krpálek dodává: „Když mi Martin psal zprávu, jestli bych chtěl být vlajkonošem, odpověděl jsem, že to pro mě bude obrovská čest.“

Češi ale mají v týmu ještě jedno olympijského vítěze – střelce Davida Kosteleckého, který triumfoval na olympijských hrách v Pekingu 2008. Do Minsku odletěl s první skupinou. „Oslovil jsem oba dva. David roli vlajkonoše přenechal Lukášovi jako aktuálnímu letnímu olympijskému vítězi," vysvětluje Doktor.

Celkem čítá česká výprava 119 sportovců. V roce 2015 vybojovali Češi v Baku sedm medailí, dvě stříbrné a pět bronzových. „Nerad tipuju, ale zkusíme to zopakovat nebo vylepšit," přeje si Doktor.

Foto: ČOV/Jan Malý