Proti Rusům to nevyšlo, ale bojujeme dál. Česko čeká zápas o bronz

Články

Velká škoda. Češi odehráli v semifinále s Ruskem dobrý zápas, soupeře dokonce přestříleli. Ale nestačilo to. Po prohře 0:3 si zítra od 13:10 zahrají o bronz proti Kanadě, která senzačně podlehla Německu.

Semifinále bylo vyrovnané, rozhodlo ho pár minut v prostřední třetině. Rusové dali dva góly během 27 vteřin a Češi měli vzápětí při dvou slepených přesilovkách velké šance snížit, ale neuspěli.

„Hráčům nemůžu nic vytknout. Puky létaly kolem branky, měli jsme snahu se tlačit do zakončení. Bohužel to nevyšlo, ale kluci nechali na ledě všechno,“ řekl trenér Josef Jandač chvilku po zápase České televizi.

Největší příležitost měl Růžička, který po Červenkově křizném pasu zblízka netrefil poloprázdnou branku. Ve třetí třetině, v níž měli Češi navrch, trefil Koukal z metru jen brankářův beton. Rusové pak definitivně rozhodli při českém power play.

„Všichni jsme zklamaní, byli jsme vyrovnaným soupeřem. Teď se musíme dobře nachystat a načerpat energii. Nic není ztracené. Přijeli jsme sem pro medaili a furt ji můžeme získat. Je to poslední zápas, o motivaci máme postaráno,“ doplnil útočník Michal Birner.

Češi si zahrají o bronz stejně jako v Turíně 2006, kde tehdy porazili Rusko 3:0. Od té doby na olympijskou medaili čekají.

Tak pojďme všichni zítra klukům fandit! Začíná se od 13:10, zápas tradičně vysílá ČT Sport a Radiožurnál.