„Pozlacené“ stříbro Sáblíkové i historická placka z krosu. Češi uspěli za oceánem i u sousedů

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Také uplynulý týden byl pořádně nabitý. Čechům se dařilo napříč nejrůznějšími sporty. Své sezonní maximum posunula třeba rychlobruslařka Martina Sáblíková, kterou stále trápí bolavá záda – bolesti navzdory vybojovala skvělé druhé místo v závodu SP na 3000 metrů. Stříbro slavila i česká krosová štafeta na mistrovství Evropy a dráhař Pavel Kelemen má bronz z keirinu.

Martina Sáblíková
Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Salt Lake City druhé místo v závodu na 3000 metrů a připsala si tak nejlepší výsledek v sezoně. Trojnásobná olympijská vítězka zajela svůj nejrychlejší čas v tomto ročníku 3:57,84 a nestačila pouze na Rusku Natalii Voroninovou.

„Teď si dám chvilku relax, Vánoce, no a pak je tu rok 2018! A všichni víte, co to znamená! Díky moc za vaši podporu, je pro mě moc důležitá!“ vzkázala ze svého Facebooku.

Ve čtvrtém dílu seriálu se Sáblíková podruhé probojovala na stupně vítězů, v polovině listopadu byla ve Stavangeru třetí na trati 5000 metrů. Svěřenkyně Petra Nováka, která má stále problémy se zády, se posunula na druhé místo v hodnocení SP dlouhých tratí, který v předešlých jedenácti sezonách vyhrála.

Česká krosová štafeta
Česká smíšená štafeta ve složení Simona Vrzalová, Filip Sasínek, Kristiina Mäki a Jakub Holuša získala stříbro na mistrovství Evropy v krosu. Finišman Holuša v cílové rovince v Šamoríně přespurtoval Španěla Jesúse Gómeze a přiblížil se na jedinou sekundu vedoucím Britům. Elitní čeští mílaři na dráze tak pro Českou republiku získali historicky první medaili na ME v krosu. „Myslím, že všichni běželi skvěle, stříbro je velký úspěch a jsme moc rádi," nechal se slyšet Holuša pro web atletika.cz

Pavel Kelemen
Pavel Kelemen obsadil na Světovém poháru v dráhové cyklistice v Santiagu třetí místo v keirinu. Zvítězil Japonec Juta Wakimoto před Andrijem Vynokurovem z Ukrajiny, český reprezentant zaostal za prvním místem o čtyři desetiny sekundy.

Z prvního kola i ze semifinále postoupil předloňský mistr Evropy Kelemen vždy z druhého místa. Ve finálové jízdě za sebou nechal například Francoise Pervise z Francie, který je v keirinu dvojnásobným mistrem světa.