Poslouchejte Olympijský podcast! Projekt Radiožurnálu a Českého olympijského výboru

Poslouchejte Olympijský podcast! Projekt Radiožurnálu a Českého olympijského výboru

Články

Zákulisí vrcholných akci, názory hvězd, ale i příběhy sportů a sportovců, o kterých možná uslyšíte úplně poprvé. Přesto si ale zaslouží vaši pozornost! Český rozhlas Radiožurnál spustil ve spolupráci s Český olympijským výborem projekt Olympijských podcastů. K poslechu jsou na webu Radiožurnálu, aplikaci mujRozhlas i na dalších podcastových aplikacích.

„Podcasty jsou pro nás další platformou, jak dostat sportovní obsah k fanouškům. Jsme rádi, že na nich můžeme spolupracovat s naším generálním mediálním partnerem a využít jejich zkušeností a know-how s audio tvorbou. Redaktoři Radiožurnálu navíc poctivě objíždí s našimi sportovci závody po celém světě. Jsou jim velice blízko a jsou mezi nimi i odborníci na dané sporty,“ uvedl Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru.

Olympijské podcasty připravují členové sportovní redakce Radiožurnálu a zaměstnanci Českého olympijského výboru. V rozhovorech se věnují aktuálním i nadčasovým tématům z olympijských a neolympijských sportů.

„Snažíme se otevírat sportovní svět i „nesportovně“ a pro každého. Věříme, že si podcasty najdou své pravidelné posluchače a že se od nás fanoušci dozví řadu zajímavých informací ze sportovního zákulisí nejen k letní olympiádě v Tokiu,“ dodal Miroslav Bureš, vedoucí sportovní redakce Radiožurnálu.

Nová epizoda Olympijského podcastu vychází vždy v úterý. V archivu na webu Radiožurnálu (ZDE), aplikaci mujRozhlas i dalších podcastových aplikacích najdete již deset odvysíláných dílů, v nichž redaktoři Českého rozhlasu zpovídali velké sportovní hvězdy jako hokejistu Jaromíra Jágra, olympijskou vítězku Evu Samkovou nebo kondičního trenéra špičkových českých tenistů Davida Vydru.

Český rozhlas znovu připravuje i unikátní projekt Olympijský rok – časosběrný dokument s deseti českými sportovci, kteří budou na olympiádě v Tokiu usilovat o medaile.

Radiožurnál natáčí s judistou Lukášem Krpálkem, tenistkou Karolínou Plíškovou, sportovním lezcem Adamem Ondrou, rychlostním kanoistou Martinem Fuksou, sportovním střelcem Davidem Kosteleckým, cyklistikou Zdeňkem Štybarem, plavkyní Anitou Apostolon, skateboardistou Maximem Habancem, oštěpařkou Nikolou Ogrodníkovou a paralympionikem Artnoštem Petráčkem. Na celé dokumenty se mohou posluchači těšit od 22. června, jednotlivé reportáže ale mohou ve vysílání poslouchat už nyní.

„Chceme posluchačům přiblížit život špičkových sportovců připravujících se na olympijské hry, tedy nejen to, jak trénují a závodí, ale také jak žijí mimo sportovní stadiony a tělocvičny. Že mají naprosto stejné radosti a problémy a řeší obyčejné věci jako normální lidi, kteří jim pak doma třeba při přenosech Radiožurnálu fandí při cestě za jejich olympijským snem,“ uvedl Miroslav Bureš.