Poslední smeč! Beachvolejbalistka Hoidarová Kolocová řekla: Už nechci

Poslední smeč! Beachvolejbalistka Hoidarová Kolocová řekla: Už nechci

Články

Jakoby její kariéra „obtékala“ písečnou dunu – radost střídal smutek a naopak. Teď ale Kristýna Hoidarová Kolocová s plážovým volejbalem končí - ve třiceti letech a dva roky před olympijskými hrami v Tokiu. „Je to o tom, že už nechci. Jiný důvod není. Prostě už toho bylo dost, bylo to fajn a už to stačilo," vysvětluje stříbrná medailistka z mistrovství Evropy a pátá z olympijských her v Londýně 2012.

Původně přitom měla olympijské hry ve svém hledáčku. Jenže uplynulá sezona se jí s Michalou Kvapilovou nevydařila podle představ a důvody pro ukončení kariéry se kupily. „Není to jednoduché rozhodnutí a důvodů je nespočet. Kdyby byl jeden dva, možná by se dalo něco dělat, ale je to kombinace všeho možného, co se za poslední roky nakupilo,“ říká.

Olympiáda se vzdálila

Poslední nezdary rozhodnutí jen urychlily. „Věřila jsem, že se letos posuneme herně, ale sezona byla, jaká byla, a možná to odsunulo olympiádu dál, že byla vzdálenější," uvažuje. „Představa další přípravy spíš děsí, než láká.“

Z let strávených na písku jí přesto zůstává plno nádherných momentů a vzpomínek. „Beach volejbal byl můj život. Dal mi nespočet nádherných zážitků. Myslím, že jsem při něm zažila jedny z nejkrásnějších pocitů štěstí, ale zároveň i obrovské momenty smutku. Vždycky ale budu vzpomínat na ty velké úspěchy, na nezapomenutelné zážitky z OH v Londýně, na první titul ze Světové série na domácí půdě v Praze, na Grand Slamové medaile, krásnou stříbrnou medaili z ME, na domácí tituly mistryně ČR,“ vypočítává největší úspěchy své veleúspěšné kariéry.

Vicemistryní Evropy se Hoidarová Kolocová stala loni v lotyšské Jurmale v páru s Michalou Kvapilovou, s kterou hrála od roku 2016. Předtím sbírala úspěchy s Markétou Nausch Slukovou, s níž obsadila páté místo na londýnských hrách.