Popáté. Ondřej Synek vyrovnal dalším zlatem z MS velkého rivala

Popáté. Ondřej Synek vyrovnal dalším zlatem z MS velkého rivala

Hrdinové týdne

Pět zlatých medailí z mistrovství světa měli do neděle jen dva muži. Teď k nim přibyl Ondřej Synek, jenž fenomenálně ovládl světový šampionát v americké Sarasotě. Nebyl však jediným z Čechů, komu se na vodě dařilo. Je tu další díl pravidelné rubriky Hrdinové týdne.

Češi na MS na divoké vodě
Tak si to shrňme: devět medailí z vodního slalomu, čtyři ze sjezdu a dvě z kajak krosu. Celkem patnáct! Češi zazářili na mistrovství světa ve francouzském Pau. Podmanili si mimojiné prestižní mužskou kategorii K1, kde Ondřej Tunka bral zlato a Vít Přindiš bronz. „Pomáhá nám, že společně trénujeme, hecujeme se a poražíme. Pak přijedete na mistrovství a víte, že můžete porazit všechny.“

A takhle vypadal jeden z rozhovorů plný emocí...

2. Ondřej Synek
Mahé Drysdale, Peter-Michael Kolbe a Ondřej Synek. To jsou tři muži, kteří dokázali za kariéru vyhrál pět zlatých medailí na mistrovství světa. Synek se do hvězdné společnosti přidal po famózním výkonu v neděli. „Po olympiádě jsem měl problémy a skoro nemohl sednout do lodi. Jsem rád, že jsem zpátky," radoval se.

3. Václav Milík
21 let čekalo Česko na domácího vítěze Zlaté přilby v Pardubicích. Dočkalo se teď, hrdinou na ploché dráze je Václav Milík. Naposledy vyhrál v roce 1996 Tomáš Topinka. „Parádní, neskutečné! Povedl se mi start a když jsem zjistil, že mám dvacet nebo třicet metrů náskok, dost mě to zaskočilo,"smál se Milík.

Vychutnejte si závod ještě jednou v archivu České televize!