Pojedenácté šampionkou. Sáblíková k celkovému triumfu ve Světovém poháru přidala i historický zápis

Pojedenácté šampionkou. Sáblíková k celkovému triumfu ve Světovém poháru přidala i historický zápis

Hrdinové týdne

Rubrika Hrdinové týdne, v níž každé pondělí vybíráme tři největší hvězdy uplynulých sedmi dní, má znovu ryze ženské zastoupení. Čtěte.

1. Martina Sáblíková
Ještě nikdy v historii se nestalo, aby celkové hodnocení Světového poháru rychlobruslařek na dlouhých tratích vyhrála jedenáctkrát za sebou stejná žena. Sáblíková dosáhla na cenný zápis druhým místem na „trojce“ v Berlíně, v březnovém finále už jí prvenství nikdo nevezme. „Je úžasné, co prožívám. A hlavně mě to pořád baví!“

2. Kateřina Nash
Zase bronz, z velkých akcí už čtvrtý. Veteránka cyklokrosu Kateřina Nash si pro třetí místo dojela na světovém šampionátu v Lucembursku, na MS už byla bronzová v roce 2011. Teď měla smůlu, v závodě ji brzy potkal pád a defekt. Ale postupně se probila až do popředí. A teď se těší do Ameriky na lyže.

3. Ester Ledecká
Přechod z lyží na snowboard? Žádný problém. 21letá „obojživelnice“ zajela minulý týden i přes zdravotní problémy životní výsledek na lyžích a tento týden triumfovala na prkně. V Rogle vyhrála paralelní slalom potřetí v kariéře a zvýšila svůj náskok v čele Světového poháru alpských disciplín.