Pod rouškou naděje. Marodka českých biatlonistů se před SP vyprázdnila

Pod rouškou naděje. Marodka českých biatlonistů se před SP vyprázdnila

Články

Ne, ještě neskáče tři metry vysoko, přesto má důvod k nesmělému úsměvu. „Gábina trénovala. Zvládla vše, co jsme měli i s úpravami naplánované v rámci jejího režimu,“ říká Ondřej Rybář, šéftrenér českých biatlonistů. Řeč je o Gabriele Koukalové, která už mnoho měsíců léčí bolavá lýtka. „Těší mě, že nějakou práci odvedla. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále,“ prozradil pro web biatlon.cz.

Že by přece jen v olympijské sezoně konečně svítalo na lepší časy? „O tom budeme moci mluvit, až tam bude výhled směrem k závodů, což zatím není,“ naznačuje Rybář. Koukalová ale zůstává nadále s týmem, včetně pobytu během úvodního dílu Světového poháru v Oestersundu.

Česká reprezentace letos k přípravě na sněhu využila středisko ve finské Imatře. V jihovýchodní Karélii má totiž tým k dispozici vše potřebné. Několik zasněžených okruhů s různými profily, střelnici se 30 elektronicky ovládanými stavy, lázně, ale třeba i údajně největší evropskou nafukovací halu s fotbalovým hřištěm. „Myslím, že tu panovala vzájemná spokojenost. My jsme si užívali toho komfortu, že jsme na střelnici byli zcela sami,“ prozrazuje trenér mužů Michael Málek.

Jistá šestka

A také početná marodka se postupně vyprázdnila. Ondřej Moravec přemohl infekci jater a trénuje na sto procent. Adama Václavíka sice ještě zlomený kotník limituje při klasice nebo krosovém běhu, ale bruslení už zvládá dobře. Fotbalová zranění Michala Šlesingra s Tomášem Krupčíkem byla pouze krátkodobá.

Bez větších problémů trénují i ženy. „Jen Lea Johanidesová prvních pět dnů v Imatře nestřílela, protože léčila vykloubený palec z Pokljuky. Zranění ramene Evy Puskarčíková už naštěstí odeznělo dávno, a tak od září trénuje zcela naplno,“ vypočítává trenér žen Zdeněk Vítek.

Světový pohár startuje 26. listopadu Oestersundu. Jistotu účasti má nyní šest reprezentantů – ti, kteří loni skončili v hodnocení SP do 25. místa a v prvním trimestru tak mají účast hrazenou ze strany IBU: 2. (ženy) Gabriela Koukalová (?), 12. (muži) Ondřej Moravec, 13. (Ž) Eva Puskarčíková, 17. (M) Michal Krčmář, 22. (M) Michal Šlesingr a 25. (Ž) Veronika Vítková. Ostatní se musejí o svou šanci teprve poprat...