Pocta pro Natálii Hejkovou. Trenérku USK uvedou do basketbalové Síně slávy

Pocta pro Natálii Hejkovou. Trenérku USK uvedou do basketbalové Síně slávy

Články

Vynikající trenérka i silná osobnost. Slovenská koučka Natália Hejková je nejúspěšnější trenérkou v historii ženské Euroligy a během mužského šampionátu v Číně se dočká velké pocty - bude zařazena mezi další legendy do basketbalové Síně slávy.

„Když mi to zatelefonovali, řešila jsem organizační věci. Došlo mi to až ve chvíli, kdy jsem položila telefon. Je to velká čest, celosvětová organizace si vybrala mě. Člověka, který je ještě aktivní. Většinou se tam dostávají lidé, kteří už skončili. Další tam jsou in memoriam,“ řekla Hájková serveru iRozhlas.cz.

Nominaci si bývalá rozehrávačka vysloužila za trenérské úspěchy zejména na klubové scéně. Euroligu ovládla dvakrát s Ružomberkem, dvakrát se Spartakem Moskevská oblast a jednou se svým aktuálním zaměstnavatelem USK Praha.

Kromě toho vedla jako trenérka slovenskou reprezentaci a ruský tým koučovala z pozice asistentky. Do Síně slávy bude v Pekingu uvedena spolu s Jiřím Zídkem starším, který ve druhé polovině 60. let patřil mezi nejvýznamnější evropské hráče.