Pochodem vchod! A Koukalová má podruhé za sebou křišťálový globus za sprint

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Taktiku pro poslední sprint letošní sezony dokonale naplánovala. Bitlonistka Gabriela Koukalová na Holmenkollenu rozbíhala pomaleji, ale v každém dalším kole zrychlovala. „Je vidět, že přemíra snahy někdy škodí. Vyšla taktika pochodového cvičení v prvním kole,“ usmívala se v cíli. „Říkala jsem si, že nevydržím jet celý závod, proto jsem první kolo vyšla.“ V cíli byla čtvrtá.

Doufala, že ve finiši nějaké vteřiny najede. „Asi to bylo tak správně,“ povídala v rozhovoru pro Českou televizi. Nakonec měla šestý běžecký čas ze 103 startujících. Na střelnici chybovala jen jedinkrát na položce vstoje. A i díky tomu získala podruhé za sebou malý křišťálový glóbus za vítězství v hodnocení sprintu ve Světovém poháru.

„Vleže mi mírně foukalo zprava, reagovala jsem a vyšlo to. Vstoje se mi zdály podmínky jednodušší než vleže, takže nevím, čím to bylo,“ uvažovala Koukalová.

Mistryně světa v této disciplíně se posunula na první místo pořadí před Němku Lauru Dahlmeierovou, která třikrát chybovala na položce vleže a závod si pokazila. Do cíle dojela až na 31. místě, Koukalová ji tak v celkovém hodnocení disciplíny předstihla o pět bodů.

Perlička na závěr

„Vzhledem k tomu, jak Laura jezdila famózně, jsme to neměli ani spočítané. Ale křišťálový glóbus je krásná perlička na závěr této sezony,“ jásal Ondřej Rybář, šéftrenér českých biatlonistů.

Do stíhacího závodu se s Koukalovou a dnes pátou Veronikou Vítkovou dostala i Lucie Charvátová z 32. místa. Naopak o dvě příčky unikl postup Evě Puskačíkové (62.) a Jessica Jislová obsadila až 96. místo.