Po taktovkou horkokrevného arménského kouče. Krasobruslař Březina znovu trénuje za oceánem

Po taktovkou horkokrevného arménského kouče. Krasobruslař Březina znovu trénuje za oceánem

Články

Německému Oberstdorfu dal vale a znovu zmizel za oceán. Nejlepší český krasobruslař Michal Březina se teď připravuje ve slunné Kalifornii - v Lakewoodu, na stadionu, který patří klubu NHL Anaheim Ducks. K radikálnímu kroku ho donutily nevalné výsledky v loňské sezoně. „Taky mi přišlo, že už se mi moc nechce. Cítil jsem, že mé bruslení není, co bývalo,“ říká bronzový medailista z mistrovství Evropy 2013.

Jeho krasobruslařská kariéra potřebovala tvrdý restart a tak se svěřil do rukou arménského rodáka Rafaela Arutjunjana. „Je hodně energický, ale už jsme se sžili,“ směje se Březina. Společné tréninky absolvuje například se stříbrnou medailistkou z letošního mistrovství světa Ashley Wagnerovou z USA, americkým šampionem a šestým z MS Adamem Ripponem či sedmnáctiletým americkým talentem Nathanem Chenem.

I to byl impuls, který Březina potřeboval. „Předtím jsem nebyl schopný sám sebe namotivovat a potřeboval jsem trochu nákop,“ uvažuje šestadvacetiletý Čech. „Myslím, že se mi to povedlo.“

V nové sezoně představí i novou volnou jízdu, kterou pojede na hudbu z filmu Tenkrát na Západě. „Zatím se všem líbila,“ usmívá se. Veřejnost ji poprvé uvidí dnes, kdy se na Kanadské brusli pojedou právě volné jízdy. Po včerejším krátkém programu je Březina průběžně devátý.