Po 10 měsících ve finále. Šafářová se posunula v žebříčku o sedm míst

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Poprvé od loňského triumfu v pražské Stromovce si tenistka Lucie Šafářová zahrála finále dvouhry. V Budapešti sice ve třech setech podlehla, přesto si vysloužila místo v naší rubrice Hrdinové týdne, v níž vybíráme tři nejúspěšnější české sportovce za uplynulých sedm dní.

1. Karolína Erbanová
47 setin. Tak blízko byla rychlobruslařka Karolína Erbanová cennému kovu z mistrovství světa ve sprinterském čtyřboji v Calgary. I tak potvrdila, že se jí v posledních týdnech náramně daří: na pětistovce vylepšila časem 37,06 svůj osobní i český rekord, ten další přidala na dvojnásobné trati za čas 1:13,53.

2. Lukáš Krpálek
Premiéra mezi hromotluky. Olympijský vítěz z juda nabral váhu na 115 kilogramů, aby mohl zápasit v nejvyšší kategorii. A hned ukázal, že se v ní neztratí. Na turnaji Grand Prix v Düsseldorfu prohrál až v semifinále a nakonec obsadil pátou příčku. „Útočil jsem po zemi, to mi jde nejlíp. Jen mě mrzí, že jsem klíčové souboje nedotáhl do lepšího konce,“ řekl Krpálek Radiožurnálu.

3. Lucie Šafářová
Skončila těsně pod vrcholem. Ve výborné formě hrající Šafářová dokráčela v Budapešti až do singlového finále – prvního od loňského triumfu na domácím turnaji ve Stromovce. Prohrála v něm ve dvou setech, přesto se však v žebříčku ženské dvouhry posunula o sedm příček na 40. místo.