Plážové volejbalistky bojovaly s americkými soupeřkami i horkem

Plážové volejbalistky bojovaly s americkými soupeřkami i horkem

Plážové hry

Chladily se ledem nebo studenou vodou za krkem, polívaly si hlavy. České plážové volejbalistky ve svém prvním zápase na Světových plážových hrách v Dauhá srdnatě bojovaly s horkým počasím i soupeřkami z USA. Favoritkám podlehly 18:21 a 15:21. V neděli je čekají utkání s Brazílií a Nigérií, která rozhodnou o tom, z jakého místa ve skupině A projdou do čtvrtfinále.

„S prvním setem kromě začátku jsem spokojený, tam se projevila bojovnost v koncovce. Ale chyběl nám kousek, kdy jsme ještě měli Američanky více zatlačit, abychom udělali rychlejší bod a ony znervózněly. Ony byly stále v pohodě, kdežto my jsme byli v takové dotahovací křeči. Ale i přesto bojovnost byla znát, to jsem oceňoval a po prvním setu jsem holky pochválil,“ líčil trenér týmu Michal Palinek, mistr Evropy v plážovém volejbalu z roku 1996.

Plážový volejbal se na ANOC World Beach Games hraje netradičně ve formátu 4x4, takže je v něm k vidění víc prvků z klasického volejbalu. Ani začátek druhého setu proti Američankám nevyšel českému týmu podle představ. „Až do stavu 11:5 měl stejný průběh, kdy Američanky zatlačily a my dělali drobné nepřesnosti vlivem nezkušenosti mladších hráček, nesehraností ve čtveřici na hřišti. A samozřejmě musím vzpomenout na vedro, které panuje. Američanky s ním také měly chvílemi problém, ale v koncovce druhého setu se projevilo, že nám vedro sebralo více sil než jim,“ dodal Michal Palinek.

O třetí místo?

Američanky v první setu v útoku dokázala zaskočit nejmladší členka týmu Kylie Janelle Neuschaeferová. „Jako mládě to tam nebojácně rvala, dělala krásné body. Ale potom na ni zkušenější Američanky postavily lepší obranu. Ale pochválil bych celý tým, protože holky bojovaly, to se mi líbí. Nebyly tam žádné svěšené hlavy. Řekli jsme si, že první dva zápasy máme na to, abychom poznali systém a soupeřky a zkusili na ně něco vymyslet,“ dodal Palinek.

Stejně jako Američanky budou i Brazilky proti českému týmu favoritkami. „Vyzkoušíme další varianty v obraně, útoku, nahrávce a realisticky řečeno v posledním zápase s Nigérií budeme hrát o třetí místo. Čtvrtfinále hrají všechny týmy, ale chceme se vyhnout nejlepšímu týmu druhé skupiny, což budou nejspíš Australanky nebo Kanaďanky. Skautujeme, díváme se, jak hrají, a zkusíme na ně připravit dobrou taktiku,“ dodal Michal Palinek. Podrobné statistiky zápasu s USA najdete ZDE.

Karatistka Veronika Mišková byla ve své kvalifikační skupině v disciplíně kata šestá a nepostoupila do druhého kola.

Program na neděli 13. října:

5:00 dálkové plavání muži 5 km (Ingeduld, Kozubek)

5:05 dálkové plavání ženy 5 km (Benešová)

7:30 vodní lyže – skoky, rozjížďky (Kolman)

15:00 plážový volejbal 4x4, skupina A (Česko – Brazílie)

19:00 plážový volejbal 4x4, skupina A (Nigérie – Česko)

Livestream můžete sledovat ZDE.

Profily jednotlivých českých účastníků najdete ZDE.

Fotogalerie je k nalezení ZDE.

Fotografie jsou k dispozici ZDE.