Pastrňák nastříllel svůj první hattrick v NHL. Kdo z Čechů jich má nejvíc?

Pastrňák nastříllel svůj první hattrick v NHL. Kdo z Čechů jich má nejvíc?

Články

Jen necelých sedm a půl minuty stačilo Davidu Pastrňákovi k tomu, aby hattrickem pomohl zařídit obrat Bostonu z 1:4 na 4:6 na ledě Caroliny. Jaký byl ale nejrychlejší hattrick v NHL? A kdo z Čechů v téhle statistice vede?

  • Těžko tomu uvěřit, ale muž jménem Bill Mosienko je dodnes držitelem nejrychlejšího hattricku v NHL. 23. března 1952 nasázel v dresu Chicaga proti New Yorku Rangers tři góly za pouhých 21 vteřin.
  • Nejvíce hattricků v základní části i play off NHL dohromady nastřílel Wayne Gretzky (60), následuje Mike Bossy (44) a Mario Lemiux (43). Z aktivních hráčů má za sebou nejvíce třígólových večerů Alexander Ovečkin (21).
  • Z Čechů vévodí statistice Jaromír Jágr (16 hattricků), za ním je Radim Vrbata (7) a David Krejčí (6).
  • Bruins si zapsali během letošní sezony osm hattricků, tři trefy českého útočníka byly ale suverénně nejrychlejší. Stačilo mu přesně 7 minut a 26 vteřin. Navrch přidal i asistenci.
  • A mimochodem, Pastrňák svým nejúspěšnějším večerem v NHL pronikl i do klubové historie. V dresu Bruins už má na kontě 86 branek, což je nejvíce mezi hráči do 22 let, kteří kdy v Bostonu působili.