Palmy, moře, ráj. Olympioničky poznávaly exotickou Srí Lanku

Palmy, moře, ráj. Olympioničky poznávaly exotickou Srí Lanku

Články

Rozdílný kalendář je k sobě svede jen zřídka, po soužití v Riu se ale z olympijské trojice Kateřina Kudějová, Iveta Vacenovská, Libuše Jahodová staly velké kamarádky. A spolu s mužským doprovodem dokonce vyrazily na společnou dovolenou.

Vodní slalomářka Kudějová se už dříve do exotických destinací zamilovala a s přítelem si po Riu naplánovali dva odpočinkové týdny na Srí Lance. Nakonec však byla výprava početnější: přidala se střelkyně Libuše Jahodová, její přítel, stolní tenistka Iveta Vacenovská a kamarád Víťa.

S Kačkou jsem byla v Riu na pokoji, s přítelem jsme tehdy taky plánovali dovolenou a Kačka nám nabídla, ať jedeme taky, říká Jahodová. Vacenovská jí doplňuje: Na olympiádě jsme s holkama byly pořád pohromadě a padly jsme si do oka.

Na Srí Lance se odpočívalo na pláži, surfovalo, cestovalo nebo dokonce jezdilo na slonech. Kromě Kudějové byly holky na podobně „daleké dovolené poprvé, mimo Evropu se většinou dostanou jen na pár dnů kvůli sportování.

Byla to paráda, vypnuli jsme telefony a byl klídek, usmívá se Jahodová. A zážitky? Sloni byli super, ale zajímavá byla i jízda autobusem. Řidiči se tam s tím totiž moc nemažou, jezdí systémem brzda-plyn a ještě kličkují na silnici mezi krávami.

Pro mě to byla velká premiéra, vždycky jsem jen jezdila po sezoně někam na týden po evropských letoviscích,přidává Vacenovská. Teď jsme byli u moře jen asi pět dnů, zbytek jsme strávili na cestách po ostrově.

Kudějová si do kufru přibalila selfie tyč a kameru, takže je strážkyní téměř veškeré dokumentace. Vypráví i o jídle, avšak místní pokrmy jí moc nezaujaly. Nemají to moc pestré, jen pár ingrediencí točí furt dokola. Ale měla jsem chobotnici, ta byla skvělá!

Slalomářku čekalo na závěr dovolené jedno překvapení – přítel Tomáš pro ně dva objednal luxusní hotel, vzal partnerku na večeři a na terase jí požádal o ruku.

Úplně v šoku jsem nebyla, ale celkem překvápko to bylo, směje se Kudějová. Na svůj facebook ke společné fotografii s prstýnkem na ruce připsala: Dostala jsem na dovolený jeden menší dárek. Uznejte, že nešlo odolat.