Olympionici jsou doma! Ledeckou dojal zaplněný Staromák

Olympionici jsou doma! Ledeckou dojal zaplněný Staromák

Články

Slavilo se a slavit se ještě bude. Olympijské medailisty vítala po návratu z olympiády náměstí plná fanoušků. Díky za to!

V Praze na Staromáku vystoupila největší hvězda letošní olympiády Ester Ledecká spolu se stříbrnou Martinou Sáblíkovou.

V centru města se sešlo více než čtyři tisíce lidí a Ledecká děkovala: „Hrozně jsem se třásla, tohle je úžasný. Musím poděkovat všem. Je to výjimečný okamžik, že tady můžu být. Jsem dojatá.“

Stihla rozdat pár podpisů a selfíček, vtipkovala s moderátorem. A když pak od novinářů dostala otázku na účast na letní olympiádě, hned vypálila: „Jo, klidně. Tak mi vyberte čtyři sporty!“

Rušno bylo i na náměstí ve Vrchlabí, kam přijela trojice medailistů Michal Krčmář, Eva Samková a Karolína Erbanová. Ti všichni se v Podkrkonoší narodili.

„Super, že přišlo tolik lidí. Hrozně si toho vážím. A děkuji městu, že nám umožnilo, abychom se navzájem potkali s fanoušky. Je to nádherný okamžik,“ říkal Krčmář, který si z Pchjongčchangu přivezl stříbro.

Letadlo plné olympioniků, na jehož palubě byli kromě medailistů i bobisté, hokejisté nebo běžci na lyžích, dosedlo na pražské letiště hodinu a půl po poledni.

V příletové hale je čekaly davy novinářů a kamarádů. Přijela také maminka bronzové rychlobruslařky Karolíny Erbanové.

„Když Kája vyhrála medaili, byla jsem strašně pyšná. Plakala jsem, byl to úžasný zážitek. Kája tomu hodně obětovala a teď se jí to vrátilo, jsem vážně hrdá,“ říkala.