Olympijský den č. 3 přinesl radost i zklamání. Uspěly mladé „pušky“

Olympijský den č. 3 přinesl radost i zklamání. Uspěly mladé „pušky“

Články

Mladí čeští biatlonisté Kateřina Pavlů a Jakub Kudrnáč se na Olympijských hrách mládeže 2020 ve Švýcarsku blýskli skvělým 5. místem ve smíšené štafetě dvojic. „Určitě jsme spokojení, uspěli jsme mezi třiceti štafetami. Děcka vidí, že v pohodě s tou světovou konkurencí stíhají,“ hodnotil hlavní kouč Lukáš Dostál. „A to je jedině dobře pro další závody.“

Více o biatlonové štafetě ZDE.

Méně už se dařilo krasobruslaři Danielu Mrázkovi. Ve volné jízdě pokazil tři skoky a z osmého místa po krátkém programu spadl na jedenácté. „V jízdě bylo strašně moc chyb a nejradši bych ji jel hnedka znovu,“ říkal šestnáctiletý mladík. „Snažil jsem se bojovat až do konce, abych nespadl znovu. To se aspoň povedlo, ale stejně to byla prostě hrůza.“ Více ZDE.

Maleček v semifinále

Se svým vystoupením nebyla spokojená ani lyžařka Barbora Nováková. V obřím slalomu jí nakonec patřilo 18. místo. Curleři prohráli se Švédskem 2:8.

Hokejisté a hokejistky mají v turnaji 3 na 3 za sebou čtvrtá a pátá kola. Zbývají dvě kola do konce základní skupiny. Z děvčat si vede nejlépe Zuzana Trnková v týmu žlutých, který je v jednom ze tří týmů na čele s 12 body. Mezi chlapci je prozatím nejlepší Štěpán Maleček v týmu zelených, který už má zajištěný postup do semifinále.

Ve Svatém Mořici se jel závod rychlobruslařů a rychlobruslařek na 500 metrů. Zuzana Kuršová a Kateřina Macháčková obsadily 31., respektive 32. pozici. Lukáš Steklý pak 29. místo a Jakub Kočí skončil o jednu příčku pod ním.

Novinky z Olympijských her mládeže nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

Také na stránkách České televize:
Zpravodajské sestřihy bude ČT Sport vysílat denně na svých obrazovkách nebo na iVysílání od soboty 11. ledna až do čtvrtka 23. ledna v premiéře ve večerních hodinách. V repríze pak následující den. Přesné časy vysílání najdete ZDE.

Na komunikačních kanálech organizátorů:
Oficiální webové stránky Lausanne 2020, Facebooku, Instagramu či Twitteru

A na Olympic Channel.

Foto: ČOV/Václav Pancer a OIS

Foto: OIS