Olympijská šampionka Samková si spravila chuť. Poprvé v kariéře získala velký křišťálový globus

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Tentokrát to byla jasná volba. Snowboardcrossařka Eva Samková poprvé v kariéře ovládla celkové pořadí seriálu Světového poháru. Proto jsme olympijskou šampionku umístili na první místo v naší rubrice Hrdinové týdne, která pravidelně shrnuje úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní. Souhlasíte s naším výběrem?

1. Eva Samková

Olympijská šampionka stvrdila zisk křišťálového glóbu druhým místem ve finálovém závodě sezony na svahu ve švýcarském středisku Veysonnaz. Samková stála v této sezoně na stupních vítězů hned pětkrát ze sedmi závodů SP - dvakrát vyhrála a třikrát protnula cíl jako druhá.

2. Jaroslav Kulhavý

Olympijský vítěz z Londýna společně se švýcarským bikerem Christophem Sauserem dojeli v etapovém závodu dvojic Cape Epic druzí. Dvojnásobní vítězové z let 2013 a 2015 se tentokrát museli sklonit před olympijským šampionem z Ria a mistrem světa Ninem Schurterem a Matthiasem Stitnemannem.

3. Kateřina Smutná

Běžkyně na lyžích se po dvou nevydařených závodech v seriálu Ski Classics vrátila na stupně vítězů. Po nedokončeném Vasově běhu a osmém místě v Birkebeinerrennetu tentokrát ve Švédsku dojela v Aarefjällsloppetu na 55 kilometrů klasicky druhá. Smutná před Vasovým během vyhrála pět dílů seriálu za sebou včetně Jizerské padesátky.