Olympijská rodina se rozrůstá. Plekanec s Šafářovou čekají miminko

Olympijská rodina se rozrůstá. Plekanec s Šafářovou čekají miminko

Články

Hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová oficiálně oznamují, že čekají přírůstek do rodiny. „Ano, je to pravda, jsem těhotná a máme z toho velkou radost,“ řekla tenistka Šafářová. „Po dvou synech bych se vůbec nebránil holčičce, ale hlavně, aby vše proběhlo hladce a miminko bylo zdravé,“ přeje si hokejista Plekanec.

Sportovní pár pohlaví dítěte nezná.

„Těhotná jsem byla již na turnaji ve Stuttgartu. Byl to zajímavý pocit. Nebyla jsem na kurtu najednou sama. Sport mi v prvních měsících pomáhal zvládat nevolnosti a lékaři mi řekli, že do třetího měsíce je to na kurtu v pořádku. Některé tenistky hrály i ve čtvrtém, ale já se s tenisem rozloučila hezky a v nejlepším. V Praze i na grandslamu v Paříži,“ říká Šafářová.

Brněnská rodačka patří mezi nejúspěšnější české tenistky – pětkrát vyhrála čtyřhru na grandslamu, má bronz z olympiády v Riu a je podepsaná pod čtyřmi českými tituly ve Fed Cupu.

View this post on Instagram

Když jsem skončila s tenisovou kariérou, napadlo mě, jestli ještě zažiji takovou radost jako při sportovních vítězstvích... Teď už vím, že v životě existuje daleko větší radost a v dnešní době to vnímám i jako velký dar! S @tomasplekanecofficial čekáme miminko a velmi se na nový přírůstek do rodiny těšíme! Ten moment, kdy člověk vidí ťukat srdíčko toho malého na ultrazvuku, je asi nejkrásnější pocit v životě! Jsme rádi, že se naše rodina rozrůstá a věřím, že budeme šťastní. #magizin #MFDnes #photo Kredit: Jan Zátorský #MAFRA ???????????????????????? When I finished my carreer I was thinking if I will miss the happiness of winning... Now I know there is much bigger happiness in life! When I first saw the pumping heart of our baby on ultrasound it beat it all! We are very excited with @tomasplekanecofficial that our family is growing! #baby #expecting #family #happy ????????????????????????

A post shared by Lucie Safarova (@lucie.safarova) on

„Jsem moc ráda. Těhotenství je velký dar. Navíc mé tělo dostalo dlouhou sportovní kariérou zabrat, takže máme velký důvod k radosti. Věcem jsme nechávali volný průběh a ukázalo se, že otec má holt velký tah na branku a zadařilo se brzy,“ usmívá se Šafářová.

„Vždycky jsem chtěl mít velkou rodinu. Oba víme, co chceme od života a máme se rádi, tak jsme chtěli udělat další krok,“ říká Plekanec, který v NHL jako jedenáctý Čech v historii překonal hranici 1000. odehraných zápasů. S reprezentací získal na mistrovstvích světa stříbro (2006) a dva bronzy (2011, 2012).

Foto: Jan Zátorský, MAFRA