Olympijská kolekce pro Pchjongčchang je odhalena! Podívejte se

Olympijská kolekce pro Pchjongčchang je odhalena! Podívejte se

Články

Sál se ponořil do tmy, za doprovodu akční hudby se pak na třiatřicetimetrové stěně promítaly historické milníky českého sportu za posledních sto let. Tak unikátní show nikdy předtím představení kolekce neprovázelo. Čeští sportovci už vědí, jaké budou mít oblečení na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu v únoru 2018. „Přišli jsme s dalším novým směrem, jak fanouškům zprostředkovat dokonalý zážitek,“ řekl Petr Billy, autor show.

Kolekce je nejkvalitnější v historii a jejím hlavním motivem je číslice 100, která má připomínat sté výročí založení republiky.

Slavnostní odhalení kolekce Českého olympijského týmu připravila společnost ALPINE PRO prostřednictvím audiovizuálního představení v Galerii Mánes, a to za účasti sportovců i legend. Část vybavení si již nyní můžou zakoupit i fanoušci.

Olympijskou kolekci vytvořila už popáté právě česká firma ALPINE PRO, s níž na vývoji intenzivně pracovali elitní čeští sportovci – olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor, dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus a pětinásobný mistr světa ve skifu Ondřej Synek.

Na oblečení převažuje bílá, kalhoty jsou modré, šála a rukavice červené a výrazným produktem je i čepice Raškovka inspirovaná kulichem skokana Jiřího Rašky, který v něm vybojoval v roce 1968 první zlatou medaili pro Československo na zimních olympijských hrách.

Hrdost v týmu má vzbudit i olympijský batoh s voděodolnou pláštěnkou vyvedenou v designu české národní vlajky. Česká olympijská kolekce byla v minulosti vyhlášena v mezinárodních médiích třikrát jako nejlepší (Vancouver 2010, Londýn 2012, Soči 2014).

„Snažili jsme se uplatit zkušenosti z naší aktivní sportovní kariéry a zakomponovat je do kolekce, aby olympionici dostali to nejlepší a cítili se v ní co nejpohodlněji,“ upřesnil Tomáš Kraus.

Výrazným prvkem kolekce je set Raškovka, který se skládá z čepice, šály a rukavic. „Líbí se mi nápad Raškovky, jakožto čepice. Už se těším, až se v ní jako celý tým představíme na zahájení olympijských her,“ uvedl sdruženář Tomáš Portyk.

A batoh? „Ten je ideální nejen pro sportovce, ale také pro české fanoušky. Věříme, že bude fungovat jako skvělá identifikace s celým českým týmem,“ řekl Martin Doktor.

Do prodeje pro fanoušky je celkem připraveno 160 000 kusů z kolekce, které budou k zakoupení v obchodní síti ALPINE PRO a také na www.mall.cz. Koupí olympijské čepice Raškovka fanoušci navíc podpoří Českou olympijskou nadaci, která umožňuje sportovat dětem ze sociálně slabých rodin.