Oberhofské tažení biatlonistky Koukalové: Je mi ctí, říká

Oberhofské tažení biatlonistky Koukalové: Je mi ctí, říká

Články

Slunečné počasí vystřídal sníh a silný vítr. Tuhý mráz zůstal. Stejně jako Gabriela Koukalová na stupních vítězů. „Takové podmínky, kdy sníh vrže pod nohama a trať je umrzlá, mám ráda. Váhově totiž patřím k těm těžším biatlonistkám a závodit v měkkém sněhu je pro mě obtížnější, “ popisovala pro web biatlon.cz. „Pro svůj optimální výkon potřebuju pod nohama pevnou trať.“ Po triumfu v obehorfském sprintu dojela druhá v sobotní stíhačce.

A v průběžném pořadí seriálu Světového poháru se to pořádně naštosovalo. S celkovým počtem 419 bodů vede Gabriela Koukalová, druhá Kaisa Maekaeraeinenová z Finska je zpět jen o pět bodů. Laura Dahlmeierová, která sprint a i stíhačku v Oberhofu vynechala, ztrácí devět bodů. „Nemám slov. Je úžasné, že zase obléknu žlutý trikot," povídala Koukalová Radiožurnálu. „Čeká nás ale ještě tolik závodů, že to může být jenom na jediný závod a skončí to. Budu se snažit mít co nejlepší výsledky, což jediné můžu slíbit."

Drsné počasí dalo tentokrát Koukalové zabrat. Na třetí střeleckou položku a první vstoje přijela ještě coby vedoucí závodnice. První ranou minula a před pátou musela udělat dřep, aby se uklidnila. „Roztřásly se mi nohy a nebyla jsem schopná mířit," líčila později. Vedení ztratila, stříbro si však vzít nenechala.

V Oberhofu před letošní zastávkou nikdy na stupních vítězů nestála. Tentokrát už podruhé. „Je mi ctí figurovat tu na stěně vítězů. Když jsem ještě začínala s biatlonem, neuměla jsem si představit, že bych střílela před tolika lidmi a vyhrála v místě, kde biatlon zažil největší rozkvět a rozmach.“

Energie ze slunce

Základ k oberhovskému tažení položila mezi svátky v rakouském Hochfilzenu. „Myslím, že to bylo moc fajn. Měli jsme kliku na počasí, hlavně v druhé polovině pobytu. Načerpali jsme spoustu energie ze slunce,“ přitakávala Koukalová. „S Petrem (manžel), se kterým se vídám přes zimu méně, než bych chtěla, jsme prožili krásné dny. Jako člověk mě hrozně nabíjí, a tak bylo skvělé strávit s ním ten čas.“

Foto: Český biatlon/Petr Slavík