O olympijské body mezi vysokými pecemi! České beachvolejbalistky obhajují zlato

O olympijské body mezi vysokými pecemi! České beachvolejbalistky obhajují zlato

Články

K originální trofeji z trubek by rády přidaly další. „Líbí se nám, loni jsme dostaly jednu dohromady, proto jsme si nechaly druhou přidělat. A kdybychom letos znovu vyhrály? Zase o ni požádáme, ať máme každá dvě,“ smějí se beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová. Řeč je o čtyřhvězdičkovém turnaji Světové série FIVB, který startuje v Ostravě 29.května.

A mezi vysokými pecemi půjde o hodně. „V Ostravě opět uvidíme kompletní světovou beachvolejbalovou špičku jako vloni. Navíc letos se body z turnaje budou započítávat do olympijské kvalifikace o Tokio 2020 a v turnaji tedy půjde o hodně," říká 2. ročníku Petr Beneš, předseda rady Asociace beachvolejbalu Českého volejbalového svazu.

Zranění navzdory

Nausch Sluková s Hermannovou věří, že se jim podaří navázat na skvělé výsledky z úvodu sezony. Dvojnásobné medailistky z mistrovství Evropy braly nejprve stříbro v Číně a poté ovládly turnaj v Malajsii – navzdory osmiměsíční pauze, kdy Nausch Sluková léčila bolavé smečařské rameno. „Cítit ho budu už asi pořád, ale hrát s tím můžu docela dobře,“ prozrazuje.

Ze Světového okruhu mají Češky celkem osm společných medailí. Minimálně do čtvrtfinále se jim podařilo projít na každém turnaji Světového okruhu od posledního mistrovství světa ve Vídni 2017, a to jako jediným hráčkám.

V hlavním turnaji se představí 32 mužských a 32 ženských párů, tedy 128 volejbalistů a volejbalistek. Během jejich zápasů nad sítí proletí 80 míčů. Všech 1700 tun písku na čtyři soutěžní a dva tréninkové kurty přivezlo 55 nákladních aut z pískovny Střeleč v Českém ráji. Jde o písek s certifikátem od expertů FIVB a na každém hřišti leží 40centimetrová vrstva.