Noční Las Vegas, bleskové depo i cenné skalpy. Češi se oblékli do zlatého

Noční Las Vegas, bleskové depo i cenné skalpy. Češi se oblékli do zlatého

Hrdinové týdne

Unavená, ale šťastná. Cyklokrosařka Kateřina Nash je ve skvělé formě, v seriálu Světového poháru ovládla úvodní díl a navázala vítězstvím v nočním cyklokrosařském závodě v Las Vegas navázala na triumf v úvodním podniku Světového poháru v Iowě. Zlatá byla o víkendu i triatlonistka Vendula Frintová a český tenista Roman Jebavý se v Petrohradu dočkal druhého titulu ve čtyřhře na okruhu ATP. Proto podle nás patří mezi Hrdiny týdne.

Kateřina Nash
Devětatřicetiletá česká reprezentantka Nash potvrdila, že se jí v nevadské poušti daří. V předchozích dvou letech, kdy závod v Las Vegas zahajoval seriál SP, slavila výhru a druhé místo. Na stupních vítězů tu byla už desetkrát, z vítězství se radovala popáté. V nedělním druhém dílu seriálu ve Waterloo pak dojela šestá.

Vendula Frintová
Skvělého úspěchu dosáhla i triatlonistka Vendula Frintová. Ve španělské Huelvě vyhrála závod Světového poháru a navázala na druhé místo z Karlových Varů, kde se závodilo před třemi týdny. „Závodilo se bez neoprénu. Vendula vylezla v čelní skupině a pak na kole došlo na velmi technické trati k několika pádům, které se naštěstí Vendule vyhnuly. Bleskovým depem se Vendula dostala do čela závodu a špičkovým výkonem na závěrečných deseti kilometrech nadělila soupeřkám 36 sekund,“ uvedl reprezentační kouč Jan Řehula v tiskové zprávě.

Roman Jebavý
Český tenista Roman Jebavý se v Petrohradu dočkal druhého titulu ve čtyřhře na okruhu ATP. Turnaj vyhrál s Nizozemcem Matwé Middelkoopem, premiérově se radoval s Jiřím Veselým v květnu na antuce v Istanbulu. Sedmadvacetiletý rodák z Turnova s Middelkoopem vyřadili v tomto týdnu tři nejvýše nasazené dvojice. Ve finále je nezastavili ani Julio Peralta z Chile a Argentinec Horacio Zeballos, outsideři nad turnajovými jedničkami z Jižní Ameriky zvítězili 6:4, 6:4.