Nevěřila, že se k tenisu vrátí. Jsem na sebe pyšná, řekla Petra Kvitová

Nevěřila, že se k tenisu vrátí. Jsem na sebe pyšná, řekla Petra Kvitová

Články

Zpětně se dozvěděla, že jí doktor po ošklivém zranění ruky dával jen mizivou šanci na návrat k milovanému tenisu. I proto považuje Petra Kvitová svůj comeback za zázrak. O zranění, lásce ke sportu i životu na cestách mluvila s moderátorkou Lucií Výbornou na Radiožurnálu.

„Tenisu si více vážím. Beru to jako velkou odměnu za to, že jsem byla schopná se vrátit. Doufám, že až někdy skončím, tak to bude rozhodnutí, které udělám sama,“ řekla Kvitová ve vysílání.

Když poprvé po operaci vzala raketu do ruky, polilo ji horko. Byl to moment, který si stále pamatuje.

„Strašný pocit. Vůbec jsem necítila, že něco mám v ruce. Pan doktor mi musel pomoci, abych ji vůbec celou v dlani sevřela. Bylo to demotivující. Nevěřila jsem, že se ještě vrátím.“

Postupně se úchop zlepšil a Petře rostlo i sebevědomí. V tréninku nejprve začala hrát s lehkými pěnovými míčky. Až pak přešla na klasické. Nechtěla ruku příliš namáhat.

Samotný comeback byl však pohádkový. Vyhrála hned svůj druhý turnaj v Birminghamu a přidala dalších pět titulů na okruhu WTA. Letos na Australian Open pak skončila až ve finále.

„Tenis mě ohromně baví. Nejvíce ta samotná hra, jsou to velké šachy. Musíte předvídat. Jsem pyšná, že jsem zpátky. Je to pro mě vítězství.“

Víte, že populární pořad S mikrofonem za fotbalem patří k nejstarším na Českém rozhlase? Má již více než čtyřicetiletou tradici.

Pro všechna videa z vysílání přejděte na Youtube kanál Českého rozhlasu. Najdete ho ZDE.

Podívejte se na celý rozhovor z vysílání: