Navzdory vážné nehodě se probojovala na olympiádu. Teď může Zvařičová i k vám domů

Navzdory vážné nehodě se probojovala na olympiádu. Teď může Zvařičová i k vám domů

Články

Je pořád v poklusu, po dlouhých letech u biatlonu ani nic jiného nepadalo v úvahu. „Neuměla jsem si po 16 letech vrcholového sportu představit, že budu sedět v kanceláři, nebo budu někde zaměstnaná,“ říká Veronika Zvařičová, biatlonistka, jejíž slibně rozjetou kariéru zkomplikovala vážná nehoda na kolečkových lyžích.

Bojovala o život, později i s financemi, ale nevzdala se. A nakonec se nominovala na olympijské hry 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu. V květnu letošního roku přesto svou kariéru ukončila. Na sociálních sítích napsala: „Nemůžu usnout. Jsem plná dojmů a nadšení ze své budoucnosti.“

Jaká je? Co teď dělá žena, která se v roce 2009 v kanadském Canmore stala společně s Veronikou Vítkovou a Gabrielou Koukalovou juniorskou mistryní světa ve štafetě?

View this post on Instagram

Nemůžu usnout. Jsem plná dojmů a nadšení ze své budoucnosti.???? Ale... ???? Právě jsem učinila rozhodnutí ve své hlavě. Nežiji přece v zítralandu a proto nebudu neustále odkládat to, co vám chci sdělit již delší dobu a nevím jakým stylem. ???? Já myslím, že většina z vás ví. :) Šikulky.???? Moje máma.. ♡ ta mi od malička dala tolik lásky a volnosti, co se do mě vešla. Dopřála mi tu možnost ochutnat svět plnými doušky. A děkuji jí za tu možnost, okusit biatlon.???? Od 15 let jsem ve ,,světě'' bez blízkosti rodičů a jsem na sebe moc pyšná. Zvládla jsem to. Biatlon? Jo biatlon, ten mi dal, kluk jeden. Tolik krásných okamžiků a chvil. Odvahu, motivaci, motor, vůli, krásu, naději, trpělivost, štěstí a především druhý život.???? Končím biatlonovou kariéru a jsem šťastná. ❤ Děkuji všem nadšeným fanouškům, milým podporovatelům, úžasným sponzorům, skvělým doktorům, trpělivým trenérům i sportovcům. Všem lidem co byli okolo mě během biatlonu. Jsem dítě štěstěny a pokaždé sem kolem sebe měla milující lidi. Velmi si vás vážím. Bez vás by to bylo o kus těžší. Jste úžasní. ???? Ostatním co pokračují v biatlonu držím pěsti a přeji štěstí. ???? Neustále mě můžete sledovat na mém sportovním profilu a instagramu, kde se s vámi budu ráda dělit o můj životní příběh. A věřte mi, bude to stát za to. Miluji vás lidi a vždycky budu. ???? Čeká mě dlouhý, šťastný a bohatý život. Je to o rozhodnutí. Začíná část druhá. ???????????? xoxo vaše Veri???? Děkuji pane biatlone.

A post shared by Veronika Zvařičová (@veronikazvaricova) on

„Podnikám jako mobilní masér. Nabízím masérské, rekondiční a regenerační služby. Dále zakládám a buduji odběratelské sítě. Vlastním „franšízový“ obchod přes internet,“ vypočítává Zvařičová, která také už v „dospělém“ Světovém poháru v německém Ruhpoldingu 2012 senzačně dovezla ženskou štafetu na třetí místo.

Klienti ji mohou kontaktovat telefonicky nebo přes sociální sítě. „Po telefonu si pak domluvíme termín, místo a taky zjistím zdravotní stav masírovaného. Za klientem přijíždím já a on tak může ušetřit čas a jiné starosti např. s parkováním,“ popisuje. „Masáže probíhají u zákazníků doma nebo na jiném dohodnutém místě. Masíruji jednotlivce, páry, skupinky dam nebo kamarádů a také jezdím do firem.“

Na kole i s foťákem v ruce

Mobilní masér coby živnostník je pro ni pro začátek dobrá volba. „V začátcích mi hodně pomohl fyzioterapeut Roman Karpíšek,“ povídá. Lidé ji většinou poznávají. A přestože ji proslavil biatlon, nijak jí nechybí. „Teď sportuju jen občas. Ale v zimě se moc těším na běžky,“ říká.

Svou práci v pohybu si občas zpestří jako dopisovatelka pro stránky kornspitz.cz. Téma? Zdravé stravování a sport. „Psaní mě baví a doufám, že čtenáře potěším svými příspěvky. A taky je třeba popostrčím k nějakému dobrému rozhodnutí,“ usmívá se.

Kromě toho tráví i dost času s rodinou. „Konečně jim mohu víc pomáhat, hlavně babičce,“ vysvětluje. „Ráda taky cestuju, hraju tenis, jezdím na kole, běhám, chodím na výlety a fotím.“