Návrat ke kořenům. Šampionka Hejnová se rozloučila s Německem, cílí na zlatý hattrick

Návrat ke kořenům. Šampionka Hejnová se rozloučila s Německem, cílí na zlatý hattrick

Rozhovory

Na podzim se začala připravovat pod vedením německého kouče Falka Balzera. Jenže dojíždění na tréninky do Německa ji začalo vyčerpávat. Před útokem na zlatý hattrick se rozhodla neriskovat. Zuzana Hejnová, dvojnásobná světová šampionka v běhu na 400 metrů překážek, se vrací k trenérce Daně Jandové, se kterou vstoupila do světa profesionálního sportu. „Perfektně mě zná, ví, jaké jsou mé možnosti i limity. Když spojíme naše zkušenosti a budu zdravotně v pořádku, můžu myslet na mistrovství světa v Londýně na pódium,“ vysvětluje. „Obhajoba je v letošní sezoně můj hlavní cíl.“

Čekají vás první závody Diamantové ligy v Eugene. Jak se cítíte?
Doufám, že mám dobře natrénováno, ale samozřejmě se ukáže až po prvních závodech. Už jsem nějaké překážky absolvovala a nevypadá to špatně.

Po soustředění v teple jste ale se vším spokojená nebyla, že?
Nejde o spokojenost s tréninkem. Chvíli mě pobolívala achilovka a z toho jsem radost neměla. Šlo ale jen o pár posledních dní na soustředění. Hned co jsem se vrátila, šla jsem k fyzioterapeutovi, vypadá to v pohodě.

Máte nějaká očekávání?
Vůbec nevím. Kdybych běžela pod 55, bylo by to skvělé - obzvlášť v Eugene. Je to hrozně daleko, k tomu velký časový posun, většinou tam hrozně fouká, je to na skok. To by tam člověk musel být dýl, aby se aklimatizoval. Nejlepší je odzávodit a hned domů.

Mistrovství světa se letos koná v Londýně, kde jste v roce 2012 vybojovala olympijský bronz. Těšíte se?
Hodně, mám to tam ráda. Věřím, že to bude úspěšná sezona.

Dýchne na vás olympijská vzpomínka?
Myslím, že ano. Po olympiádě jsem tam závodila i na Diamantovkách a vždycky se mi tam dařilo. Některé stadiony vám prostě sedí a jiné ne. Nevím proč. V Londýně se ale vždycky cítím dobře.

Který je tedy váš nejoblíbenější stadion?
Určitě právě Londýn a Paříž – tam jsem byla třikrát a vždycky jsem vyhrála.

Pomáhá vám k tomu i zdravá výživa, kterou teď budete „servírovat“ i na webu a sociálních sítích?
Je to tak. Dala jsem se dohromady s foodblogerkou. Skamarádily jsme se a řekly si, že bychom mohly něco udělat. Mám ráda dobré jídlo – ne jen zdravé, ale musí mi hlavně chutnat. Mohlo by to být inspirativní. Budeme cílovat na hobby sportovce, aby věděli, že jídlem se mohou posunout k lepším výkonům, a že zdravá jídla nemusejí být hnusná.

Foto: Getty Images