Návrat draka: Maslák našel ztracený přívěšek a brzy bude zase v top formě

Návrat draka: Maslák našel ztracený přívěšek a brzy bude zase v top formě

Články

Tenhle symbol má pro Pavla Masláka několik významů. Jednoho draka má vytetovaného na zádech, dalšího dlouho nosil na přívěšku zavěšeném na krku. Jenže před rokem se kovový drak ztratil. A v předvečer olympijského závodu ho český čtvrtkař našel v batohu. „Vzal jsem si ho jako znamení,“ řekl Maslák. Blonďatý sprinter věří, že po zdravotních trablech roste zpátky do nejlepší formy. Na olympijské finále v Riu to ale zatím nestačilo.

Do semifinále proklouzl v pátek těsně o dvě setiny sekundy, neběželo se mu vůbec dobře. V sobotním závodě už se cítil lépe a vylepšil si své letošní maximum. „Na postup by to chtělo osobák o tři desetiny, na to jsem tady neměl,“ přiznal. „Ale jinak jsem spokojený. Tajně jsem tady v osobák doufal, ale nejlepší čas sezony na vrcholné akci je taky dobrý,“ uznal.

Svůj vůbec nejrychlejší čas zaběhl na jaře 2014, ještě než se zranil. Od té doby se velký běžecký talent pracně dostává zpět. „To byla velká stopka. Před tím jsme jeli na vlně, dařilo se mi všechno, jenže to zranění to pak přerušilo. Musím vydržet zdravý i další roky a budu tam zpátky,“ věřil Maslák po konci v olympijském semifinále.

Soupeři vědí, kdo jsem

I tak ho ale soupeři uznávají. Kolem procházející Wayde van Niekerk, horký favorit na zlato, mu při rozhovoru s uznáním poklepal na rameno. „Soupeři už mě zaznamenávají a vědí, kdo jsem,“ potvrdil Maslák. Právě van Niekerka považuje za největšího favorita finálového běhu, Maslák se dokonce vsadil se svým masérem o lahev vína, že vyhraje právě Jihoafričan.

Na příští olympiádě v Tokiu by také on chtěl konečně zkusit finálovou atmosféru. Cesta k tomuhle velkému cíli je ale ještě dlouhá, což dokazuje i více než půlsekunda, která českému běžci chyběla v Riu. Věří ale, že už zase strmě stoupá. A jako znamení bere nalezený přívěšek draka, který si na sobotní semifinále pověsil kolem krku.

„Považoval jsem ho skoro rok za ztracený. Ale včera, když jsem si připravoval batoh na závod, tak na mě překvapivě vykoukl. Je to drak a teď se tam na chvíli vrátil,“ řekl Maslák. Snad se nevrátil jenom na chvíli, ale po zaslouženém odpočinku se zase probudí v plné síle.

Maslák a vytetovaný drak na zádech? Kérky prý bolí víc než trénink...