Mistrovství světa se blíží. Kdo ze zámoří by ještě mohl reprezentaci posílit?

Mistrovství světa se blíží. Kdo ze zámoří by ještě mohl reprezentaci posílit?

Články

V neděli večer oznámili trenéři nominaci hokejového týmu na mistrovství světa, stejně jako každý rok si ale na soupisce nechávají volná místa pro případné posily ze zámoří. „Situaci sledujeme, ale nechceme předbíhat ani konkrétně jmenovat,“ řekl kouč Josef Jandač. Jaká jména připadají v úvahu?

V nominaci je aktuálně sedm hráčů ze zámoří, šest z KHL, čtyři z evropských soutěží a devět z domácí extraligy.

Ale tým se ještě může doplňovat.

Ve čtvrtfinále NHL aktuálně bojuje deset Čechů – sedm útočníků a tři obránci.

Takhle to vypadá v jednotlivých sériích:

Tampa Bay vs. Boston Bruins (0:1 na zápasy).
Češi: Ondřej Palát, Andrej Šustr a David Pastrňák, David Krejčí.

Washington Capitals vs. Pittsburgh Penguins (1:1 na zápasy).
Češi: Michal Kempný, Jakub Jeřábek, Jakub Vrána a Dominik Simon.

Vegas Golden Nights vs. San Jose Sharks (1:1 na zápasy).
Češi: Tomáš Nosek a Tomáš Hertl.

Nashville Predators vs. Winnipeg Jets (1:1 na zápasy).
Bez Čechů v sestavách.

První zápas se Slovenskem

O postupujících bude jasno nejdříve v pátek 4. května, tedy v den startu mistrovství světa. Nejpozději pak ve čtvrtek 10. května.

Trenéři bedlivě sledují sérii mezi Bostonem a Tampou, kde by zkusili oslovit Pastrňáka s Krejčím. Tým však tlačí pata hlavně v defenzivě.

„S obranou je problém, zranilo se nám velké množství beků. Vzadu chybujeme a nedokážeme rozdávat puky útočníkům,“ mrzelo kouče po přípravných zápasech.

Naznačil, že by v případě vypadnutí Washingtonu měl velký zájem o Kempného s Jeřábkem. Ale stejně jako u ostatních hráčů z NHL není jisté, jestli by v klubu prošli zdravotní prohlídkou, případně jestli by měli sami zájem reprezentovat.

Reálněji se zatím jeví příjezd některého z obránců působících na farmách. Jandač několikrát zmínil jméno Radima Šimka, který se nevejde do sestavy San Jose. V úvahu připadá i Libor Šulák z farmy Detroitu, jenž zářil na loňském šampionátu.

Mistrovství světa začíná v pátek, Češi začínají o den později proti Slovensku (od 20:15). Fanděte u obrazovek ČT sport nebo skrz vysílání Radiožurnálu!