Mimořádné gesto. Baseballista daroval svoji medaili fanouškovi na vozíku

Mimořádné gesto. Baseballista daroval svoji medaili fanouškovi na vozíku

Články

Fanoušek Milan je upoutaný na invalidní vozík, ani to mu ale nezabrání cestovat přes celé město na domácí zápasy baseballových Draků Brno. Za jeho oddanost mu na konci sezony daroval polař týmu Jakub Hajtmar svoji bronzovou medaili. Jeho gesto teď bylo na baseballovém galavečeru oceněno cenou fair play.

„Milan je náš fanoušek, který se jezdí dlouhá léta dívat na naše zápasy. Vždycky když se rozšvihávám, tak ho pozdravím a říkám si, jak je úžasné, že sem takoví lidé přijedou, a jaké máme všichni štěstí, že můžeme hrát,“ řekl Hajtmar Radiožurnálu chvilku poté, co cenu za mimořádné gesto obdržel.

„Má můj obrovský obdiv a respekt. Chtěl jsem mu touhle malou zanedbatelnou věcí ukázat, že o něm víme a že si ho vážíme,“ dodal baseballista. „Milan má rád i fotbal a hokej, tak si vždycky chvilku povídáme. Vím, že je fanoušek hudby, takže někdy probereme i hudbu.“

Za svůj čin může být oceněn i na slavnostním předávání cen fair play, které uděluje Český klub fair play, složka Českého olympijského výboru. „Oceňuji, že hráč, jehož hlavním cílem je především úspěch na hřišti, si uvědomuje, jak důležitým článkem jsou také fanoušci a diváci. Je to vyjádření vzájemné úcty,“ uvedla Květa Jeriová Pecková, předsedkyně Českého klubu fair play.

Hajtmar je i českým reprezentantem, letos s národním týmem statečně bojoval o postup do kvalifikace na olympiádu v Tokiu, která nakonec českému týmu těsně unikla. Na klubové úrovni by za rok dosáhl až na zlato. I kvůli fanouškovi Milanovi.

„Slíbil jsem mu, že mu jednou přinesu zlatou,“ prozradil baseballista.

Milan, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, si jeho gesta nesmírně váží. „Zmohl jsem se jenom na poděkování. Medaili jsem si pověsil do ložnice a každý den při pohledu na ni usínám,“ řekl Milan, který hráče sám na ocenění navrhl.

Máte-li konkrétní návrh nějaké osobnosti, která by zasluhovala ocenění Českého klubu fair play, dejte nám, prosíme, toto vědět na adresu Český klub fair play při Českém olympijském výboru, Benešovská 6, Praha 10, tel. 271 732 326; e-mail: fairplay@olympic.cz