Menu podle kajakářky Kateřiny Kudějové. Mistryně světa nachystala tři chody

Menu podle kajakářky Kateřiny Kudějové. Mistryně světa nachystala tři chody

Články

S pádlem to umí náramně, vždyť je světová šampionka. Kajakářka Kateřina Kudějová se však umí ohánět i kuchyňským náčiním, které pádlo tak trochu připomíná. „Moc ráda připravuji plné menu, tedy i dezert, ale to by můj výživový poradce asi nechtěl slyšet,“ směje se.

Pojďme tedy na mistrovské tříchodové menu Kateřiny Kudějové!

Předkrm - slaninové švestky
Použijme slaninu, sušené švestky a párátka. Švestky stačí zarolovat do slaniny a spojit špejlí. Nechat v troubě zhruba 10 minut a je to.

Polévka - pórková
Na pánvi si osmažíme na kousky nakrájený pórek, když změkne přidáme vodu a při varu doladíme kostkami zeleninového bujónu a pepřem. Nakonec přidáme dvě a více vajec - to je na té polévce totiž to nejlepší, lehce promícháme a polívka je připravená.

Hlavní chod - bazalkové těstoviny s avokádem a sušenými rajčaty
Je to mé nejoblíbenější jídlo hned po pizze, které neodolám nikdy. Naučila jsem se ho na soustředění v Austrálii a hrozně mě zachutnalo a nadchlo.

V hrnci necháme vařit vodu a do ní přidáme těstoviny (nejlepší jsou asi Barilla). Pak na pánvi osmahneme uvařené těstoviny, zalijeme smetanou na vaření, smícháme s bazalkovým dipem a ochutíme solí a pepřem. Přidáme nasekaná sušená rajčata v oleji - těch tam dáme 1/2 sklenice minimálně, mám je totiž opravdu moc ráda. Pořádně promíchám a na závěr přidám i na kousky nakrájené avokádo. Lehce opět promíchám a šup s tím na talíř. Samozřejmě je důležité jídlo v průběhu ochutnávat a množství upravovat dle chuti.

Abyste si to dokázali představit, přidávám i fotky, jak to vypadá v originále. Přeji dobrou chuť...

Ingredience:

Předkrm:
švestky
slanina

Polévka:
pórek
zeleninový bujón
pepř
dvě a více vajec

Hlavní chod:
těstoviny
smetana
bazalkový dip
sušená rajčata v oleji – ½ sklenice
avokádo
sůl
pepř