Medailový Bárta! V časovce nestačil jen na dva soupeře

Medailový Bárta! V časovce nestačil jen na dva soupeře

Články

Chvíli Jan Bárta dokonce průběžně vedl, pak se sice propadl, ale přesto udržel stupně vítězů a z cyklistické časovky na Evropských hrách v běloruském Minsku si odváží bronzovou medaili. Zdatně mu sekundoval Jakub Otruba, který obsadil osmé místo. Vyhrál domácí Vasil Kirijenko.

Čtyřiatřicetiletý Bárta prohrál zlato o 37 sekund na trati dlouhé 28,6 kilometru. „Znal jsem mezičasy Kirijenky a snažil jsem se jet podle něj. Ze začátku jsem se snažil jet rychle, ale nepřepálit. Letos mi ale chybí dlouhé časovky a musel jsem pak trošku zpomalit,“ hodnotil závod Bárta. Připustil, že možná mohl začít trochu pomaleji, ale třetí místo bral. Placka se počítá,“ prohlásil v cíli.

Bárta pokukoval po medaili už na startu a věřil si dokonce, že by mohl být druhý. Nakonec bronz uhájil jen těsně. „Koukal jsem na startovku, ale snažil jsem se to vytěsnit a soustředit se na závod,“ řekl Bárta. „Úspěch z Minsku řadím hodně vysoko,“ uvedl několikanásobný mistr republiky a sedmý muž z mistrovství světa. „S medailí je to něco jiného, speciálního,“ radoval se.