Medaile z žíněnky i z ledového koryta. Tohle jsou Hrdinové uplynulého týdne

Medaile z žíněnky i z ledového koryta. Tohle jsou Hrdinové uplynulého týdne

Hrdinové týdne

Není týden, kdy by Czech Team ve světě nezaválel! V tom uplynulém zářila zápasnice z Ria či naděje pro Pchjongčchang. Přečti si více!

Adéla Hanzlíčková
Pere se odmalička a loni v srpnu to dotáhla až na olympiádu v Riu. Teď získala půvabná zápasnice první placku mezi světovou konkurenci – na šampionátu do 23 let byla bronzová. „Přitom mi nebylo vůbec dobře, brala jsem antibiotika a hrozilo, že zůstanu doma. Za posledních deset dnů jsem trénovala jen jednou, nevypadalo to se mnou moc dobře,“ řekla Hanzlíčková. Jak si užila olympiádu v Riu? A poprala by se i v hospodě? Čtěte ZDE.

Český bobový tým
Dvě medaile a další čtyři umístění v první desítce. Veleúspěšný víkend na závodech Evropského poháru v německém Altenbergu mají za sebou čeští bobisté! Domů se vrátili se stříbrem dvojbobu Dominik Dvořák/Jakub Nosek a bronzem posádky čtyřbobu ve složení Jan Vrba, Jan Stokláska, Dominik Suchý a David Egydy.

Zajímá vás, jak vypadá obyčejný den jednoho z našich bobistů? Tak mrkněte na video.

Otec a syn Hrdličkovi
Pamatujete na bratry Jindřicha a Jana Pospíšilovi? V netradičním sportu s názvem kolová vyhráli dvacetkrát mistrovství světa a stali se absolutním fenoménem. Na mistrovství světa teď sahali po medaili otec a syn Hrdličkovi, ale po prohraném souboji o bronz skončili bramboroví. I tak je to pro českou kolovou velký úspěch. Již před MS však Hrdlička senior říkal: „Dál už spolu hrát nebudeme, je potřeba dát prostor mladším. Syn má svého spoluhráče, se kterým musí pilovat hru.“