Medaile z Ria jako milenka. Nosím ji nonstop, má speciální péči, říká srdcař Štěpánek

Medaile z Ria jako milenka. Nosím ji nonstop, má speciální péči, říká srdcař Štěpánek

Články

Už na olympijských hrách v Riu de Janeiro nadšeně povídal: „Mám sice bronz, ale cítím se zlatě.“ A Radka Štěpánka nadšení vůbec neopouští. „Svou milenku mám s sebou,“ hlásil zvesela novinářům, když se v turnajovém shonu na skok zastavil v Praze. Žádná dívka však po jeho boku nestála. Sedmatřicetiletý český tenista mluvil o své bronzové olympijské medaili.

Bronzový kov si na pražské Spartě, kde trénuje, položil na stůl. „Nosím medaili nonstop. Mám ji vážně pořád u sebe,“ povídal. „Jindy věci zapomínám, ale tohle má speciální péči."

Olympijská medaile zaplní volné místo ve vitríně úspěchů. „Mám tuhle krasavici, ale chci přidat další brášky a sestřičky, a to mě žene dál,“ říkal odhodlaně.

Štěpánek má kromě olympijského bronzu i dva grandslamové tituly - s Indem Leandrem Paesem ovládli Australian Open a US Open ve čtyřhře. Dvakrát v českém dresu vyhrál i Davis Cup. V sedmatřiceti letech chce přesto ještě víc. Třeba návrat do světové stovky, ze které po sérii zranění vypadl loni v březnu a nyní je 105. hráčem dvouhry. „Jsem blízko a jsem pyšný, jako když jsem se před pár lety dostával do desítky,“ netajil se. „Mám v sobě tah a víru."

Víru v další grandslamový triumf, jeho srdcovou záležitostí je Wimbledon. „Je to Wimbledon a ať je, jaký je...," zamyslel se. Uspět může s novým kanadským spoluhráčem Vaskem Pospisilem nebo se svou olympijskou parťačkou Lucií Hradeckou.

Štěpánek znovu zažehl raketové motory. „Dívám se pořád dopředu,“ ujišťoval. „Nehodlám brzdit, nehodlám se uspokojit. Klepu na stovku v singlu a novou výzvou je čtyřhra.“