Loučí se tenisový srdcař. Připomeňte si NEJ zápasy Štěpánkovy kariéry

Loučí se tenisový srdcař. Připomeňte si NEJ zápasy Štěpánkovy kariéry

Články

Má placku z olympiády, pět singlových titulů a osmnáct deblových. Další triumfy už však nepřidá. Jaká byla kariéra Radka Štěpánka? Vybrali jsme čtyři jeho nejpamátnější zápasy!

Finále turnaje v Rotterdamu, rok 2006
Únor roku 2006. Štěpánkovi je 28 let, v rotterdamském finále ničí Christopha Rochuse z Belgie 6:0, 6:3 a bere svůj první titul ze singlu. Mimochodem, na stejném turnaji porazil poprvé a naposledy také Novaka Djokoviče. Srba tehdy ve čtvrtfinále zdolal ve třech setech. Celkově s ním měl bilanci 1:13.

Semifinále Davis Cupu 2009, Karlovič vs. Štěpánek
Byl to rok, kdy samostatná Česká republika poprvé ve své historii proklouzla do daviscupového finále. Kolo předtím Češi vyřadili Chorvatsko. I díky Štěpánkovi. Ten v šílené úvodní dvouhře po více než šesti hodinách ubil 208 centimetrů vysokého soka 16:14 v pátém setu, přičemž odvrátil čtyři mečboly. „Nejspeciálnější zápas, co jsem kdy odehrál,“ řekl.

Finále Davis Cupu 2012, Štěpánek vs. Almagro
Nejsilnější moment Štěpánkovy kariéry. V narvané O2 areně odmítl proti Almagrovi roli outsidera a v závěrečné čtyřhře zajistil Česku titul. Bojoval o něj jak lev: po jednom z míčku skočil rybičku, štěstím si po zápase roztrhal dres. „Pro tyhle chvíle jsem žil celou kariéru!“ Češi vyhráli Davis Cup i o rok později, Štěpec byl spolu s Tomášem Berdychem klíčovým strůjcem úspěchů.

Zápas o bronz ve smíšené čtyřhře, olympiáda v Riu 2016
V Brazílii to byl třetí tenisový bronz pro Česko. Ve smíšené čtyřhře vybojoval Radek třetí místo po boku Lucky Hradecké. „Já si nestěžuju, ani trochu! Zní nám to jako zlato,“ culil se Štěpánek. Na své třetí olympiádě byl k neudržení i coby fanoušek, důkaz ve videu :-)