Kvitová na Roland Garros stvrdila přezdívku „P3tra"! Nepolevím ani o píď, říká

Kvitová na Roland Garros stvrdila přezdívku „P3tra"! Nepolevím ani o píď, říká

Články

Letos to byl už třináctý třísetový zápas, který vyhrála. Prohrála jen dva. Tenistka Petra Kvitová si nad očekávání sáhla na dno už v prvním kole French Open, kdy po více než dvou hodinách udolala 89. hráčku světa Verónicu Cepedeovou z Paraguaye. Znovu tak dostála své přezdívce „P3tra", která značí, že na tři sety hraje často. „Když prohraju první set, ráda si vzpomenu, že bych to chtěla dotáhnout do třetího," povídala s úsměvem českým novinářům v Paříži.

A proč takové duely i často vyhrává? „Je to o sebedůvěře, o kondici, jak si věřím na údery. Tenisu mám odehráno hodně,“ uvažovala dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

Fyzička je základ

Sebevědomí narostlo i díky lepší fyzičce. „Pomáhá mi to. I psychicky, že to vím. Na antuce jsem si navíc letos splnila až až, asi bych to nečekala. Fakt už mám splněno, tohle beru jako bonusový turnaj,“ připomněla Kvitová vyhrané antukové turnaje v Praze a Madridu.

V žádném případě to ale neznamená, že by přistupovala k druhému grandslamu sezony lehkovážně. „Neberu to lážo plážo. Neznamená to, že netrénuju, že na to prdím, a jdu si jen zapinkat. Dělám všechno, abych byla připravená a nepolevím ani o píď, ale nechci na sebe dávat zbytečný tlak,“ vysvětlila osmadvacetiletá Češka.

V Paříži patří k favoritkám. V dalším kole se utká se Španělkou Larou Arruabarrenaovou. A Kvitová ví: „Když přijdou důležité body, musíte je zahrát dobře, jinak vás dnes na okruhu může porazit kdokoliv.“

Důležitá je i správná rozcvička!

Foto: Getty Images