Krpálkův stříbrný návrat, historický úspěch dráhařů i šťastná sedmička Ledecké. Češi byli vidět

Krpálkův stříbrný návrat, historický úspěch dráhařů i šťastná sedmička Ledecké. Češi byli vidět

Hrdinové týdne

Další týden, další české úspěchy. V pravidelné rubrice Hrdinové týdne znovu shrnujeme ty nejlepší úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní. Čtěte.

Lukáš Krpálek
Judista Lukáš Krpálek se po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním vrátil ve velkém stylu a na Grand Slamu v Tokiu získal stříbro ve váhové kategorii nad 100 kilogramů. Ve finále prestižního turnaje svedl velkou bitvu s mladým Japoncem Juseiem Ogawou – po většinu zápasu byl lepší, jenže v 11. minutě prodloužení dostal sporný trest.

Olympijský vítěz z Ria Krpálek usiloval o třetí letošní zlato; v dubnu triumfoval na Grand Prix v Antalyi a v červenci v čínském Chu-che-chao-tche. Následně si ale vážně poranil kotník a přišel o účast na mistrovství světa.

Se stříbrem byl spokojený. „Je to pro mě obrovský úspěch, protože je to jeden z nejtěžších turnajů v celém roce. Tady v Japonsku to má velikou úroveň. Ale mrzí mě, že když už jsem tam byl takhle dlouho, že jsem to nedotáhl do konce. Bohužel nebyly síly na to, abych ho porazil,“ řekl České televizi.

Foto: Facebook Lukáš Krpálek

Ester Ledecká
Ester Ledecká skončila na skvělém sedmém místě ve druhém sjezdu Světového poháru v Lake Louise. Za stupni vítězů zaostala dvojnásobná mistryně světa ve snowboardingu jen o 45 setin sekundy a vylepšila své maximum v alpském lyžování.

„Mám strašnou radost, protože jsem se posunula zase kousek dopředu. Fakt mám radost!" nechala se slyšet dvaadvacetiletá Ledecká a znovu poděkovala za podporu svému týmu. „Olsen (Petr Kouřil) mi úžasně připravil lyže, skvělou práci odvedl Kubka (Jakub Marek), který musel natáčet další holky, takže tam trochu vymrznul. Obrovské díky patří Tomášovi a Ondrovi (Bankovým), kteří mi dávali report. Jsem strašně ráda za to, že je mám a že jsme to takhle zvládli.“

Dráhoví cyklisté
Pavel Kelemen, David Sojka a Martin Čechman získali na Světovém poháru v kanadském Miltonu bronzové medaile v týmovém sprintu. V souboji o třetí místo porazili favorizované Francouze, které předstihli o 176 tisícin sekundy.

Historický úspěch v této disciplíně vybojovali čeští dráhaři přesto, že Kelemen střídal starty v týmovém sprintu s rozjížďkami v keirinu. „Bez uzardění lze Pavla Kelemena označit ze Terminátora. Jeho výkony při náročném střídání obou disciplín byly obdivuhodné. Přitom do malého finále v keirinu postoupil z oprav," řekl ČTK šéftrenér dráhařů Dukly Brno Svatopluk Buchta.

Třetí byla v Miltonu také Jarmila Machačová v bodovacím závodu.

Foto: Getty Images