Kouzlo nechtěného. Koukalová po žlutém trikotu „netoužila“ a říká: Mé poslání je jiné

Kouzlo nechtěného. Koukalová po žlutém trikotu „netoužila“ a říká: Mé poslání je jiné

Články

V létě příliš netrénovala a léčila nejrůznější bolístky – na těle i na duši. Její tělo bylo příliš unavené a motivace chyběla. Jenže pak si řekla:  Chci závodit sama pro sebe, mít z toho radost a případně ji udělat i ostatním. Těžké břemeno, které za sebou vláčela, rázem zmizelo. A Gabriela Koukalová rozdává radost plnými hrstmi.

Obhájkyně křišťálového glóbu se o tomto víkendu znovu oblékla do žlutého trikotu. V německém Oberhofu nejprve triumfovala ve sprintu, přidala stříbro ve stíhačce a v nedělním závodu s hromadným startem opět vládla.

„Nedá se to moc popsat, byl to jeden z nejlepších víkendů v mé kariéře. Připadala jsem si jako ve snu," říkala později v rozhovoru pro Radiožurnál. Její radost umocnila v neděli i Eva Puskarčíková, která vybojovala bronz. „Je to podobné jako ve štafetách, kde je radost čtyřnásobná. Dneska jsme tam byly dvě, to je nejvíc. Jako kdyby se mi to zdálo."

Skutečnost, že je opět v čele Světového poháru, tentokrát tolik neprožívá. „Světový pohár není soutěží, na kterou se letos soustředím. Jsou tu jiné holky, které na glóbus míří, které mají žluté číslo jako cíl,“ vyprávěla pro web biatlon.cz. „Moje poslání je jiné, v této sezoně se jmenuje mistrovství světa v Hochfilzenu.“

Poprvé je poprvé

Ze všeho nejvíc si teď přeje, aby už byla v Ruhpoldingu. Bavorské středisko patří jednak mezi její oblíbené, ale především se tam dočká klidu a odpočinku. První závody – štafety – ji čekají až ve čtvrtek.

Svůj sen si užívala i Puskarčíková a při nedělním závodě se nestresovala. „Možná to bylo i tím. Vím, že pak přijde další závod. Teď jsem opravdu šťastná, i když Pokljuku toto třetí místo nepřekonalo. V Pokljuce to totiž bylo poprvé, a na to se nezapomíná,“ připomněla své první pódium v kariéře. „Na druhou stranu jsem si tady už na trati třetí místo více vychutnala, užila, kdežto v Pokljuce jsem musel bojovat až do posledních metrů.“

Foto: Český biatlon/Petr Slavík