Kouč mladých hokejistek: Trpké ponaučení. Kondičně na tom nejsme bezvadně

Kouč mladých hokejistek: Trpké ponaučení. Kondičně na tom nejsme bezvadně

Rozhovory

Zklamání bylo obrovské, trenéři mírnili slzavé údolí. S turnajem na Olympijských hrách mládeže v Lausanne se české hokejistky rozloučily už po dvou zápasech. Nejprve na samostatné nájezdy podlehly Švýcarkám a o den později i Japonkám. „Mluvil jsem o tom, že chceme do turnaje vstoupit s pokorou, že budeme mít respekt k soupeřkám a nebudeme se jich bát. Bohužel jsme to nezvládli,“ líčil hlavní kouč Roman Heindl.

Nepřišlo vám, že v duelu s Japonskem působily holky trochu odevzdaně?
Myslím si, že v tom trošku hrála roli i únava. Klíčové hráčky toho měly dost. A když potom člověk hraje v únavě a nedaří se mu, soupeř vás přehrává, přebrusluje a má víc ze hry, tak potom už ten hráč podlehne takové skepsi, že to prostě nezvládne. I když jsme je burcovali, snažili se je nabudit, šly holky psychicky dolů. Taky ta atmosféra olympiády je pohltila.

Otevřít oči

Klíčovým hráčkám narostla únava z předchozího turnaje 3 na 3, že?
Viděl jsem na nich, že byly hodně unavené. Obával jsem se toho, ale samozřejmě se nebudeme na nic vymlouvat.

Takže v tom vidíte třeba i nedostatečnou kondici?
Je to věc, kterou řešíme už od srpna, od prvního kempu. Nabádali jsme je, aby na sobě pracovaly, že nás čeká olympiáda a bude to náročné na fyzičku. Instrukce ohledně suché přípravy dostaly, ukázali jsme jim, jak na sobě pracovat A teď je otázka, jak moc děvčata chtějí.

Jak to myslíte?
Každá s tím nějak naložila. Nechci vůbec kritizovat práci klubů, mají různé podmínky, ale myslím si, že holky musí chtít samy. V tomhle ohledu jsem kritický a vždycky jsem byl náročný, protože já si myslím, že pokud není kondice, nejsou ani výsledky.

Co si z Olympijských her mládeže odnesou?
Myslím si, že pro hráčky to bylo trpké poučení. Měly by otevřít oči a víc na sobě makat. Turnaj nám ukázal, že kondičně na tom nejsme úplně bezvadně.

Foto: ČOV/Václav Pancer