Koně nad překážkami i pod kapotou nebo triatlonová paráda. Takoví jsou Hrdinové týdne

Koně nad překážkami i pod kapotou nebo triatlonová paráda. Takoví jsou Hrdinové týdne

Hrdinové týdne

Příval emocí nebral konce. Žokej Jan Kratochvíl si vychutnával svůj premiérový triumf ve slavném překážkovém dostihu Velká pardubická. „Můj děda, který zemřel před pěti lety, mi kdysi řekl, že jednou vyhraju. Chtěl bych mu poděkovat, že mi tak věřil,“ říkal dojatě. „A velký dík taky panu Váňovi.“ Vítězství v podobě evropského titulu si připsal i Adam Lacko v závodech tahačů. Triatlonistka Vendula Frintová pak triumfovala ve finále Evropského poháru.

Jan Kratochvíl a No Time To Lose
Velkou pardubickou steeplechase vyhrál kůň No Time To Lose v sedle s šestadvacetiletým žokejem Janem Kratochvílem a zajistil tak desátý trenérský úspěch Josefu Váňovi. V cílové rovině předčil dlouho vedoucího francouzského soupeře Urgent de Gregaine s žokejem Felixem de Gilesem. No Time To Lose i Kratochvíl zvítězili ve slavném dostihu poprvé.

"Úžasný," rozplýval se Kratochvíl. „Ještě úžasnější. Doběhli jsme první a za to jsme moc rádi," prohlásil Váňa.

Za No Time To Lose doběhli do cíle 6900 metrů dlouhé trati jediná klisna ve startovním poli Delight My Fire a další Váňovi svěřenci Zarif a Ange Guardian. Favorizovaný obhájce vítězství Charme Look se dlouho držel v popředí, ale nakonec dostih nedokončil, žokej Marek Stromský ho zadržel. Do cíle se v náročných podmínkách, za deště a na měkké trati dostalo jen osm koní z devatenácti.

Podívejte se na záznam závodu v archivu České televize!

Adam Lacko
Adam Lacko se stal mistrem Evropy v závodech tahačů. Jezdec Buggyry si titul zajistil druhým místem v prvním závodu posledního dílu šampionátu v Jaramě. „Je to super pocit. Po sedmadvaceti letech v motorismu se mi to konečně podařilo,“ říkal později.

Třiatřicetiletý pilot se stal po Martinu Kolocovi, Stanislavu Matějovském a Davidu Vršeckém čtvrtým českým kontinentálním šampionem. Nezastavily ho ani problémy, které musel jeho tým řešit. Mezi kvalifikací a hlavním závodem totiž mechanici měnili motor a vše stihli na poslední chvíli.

Vendula Frintová
Triatlonistka Vendula Frintová v neděli ovládla finále Evropského poháru. V Melille triumfovala čtyřiatřicetiletá Češka navzdory pádu na kole a v celkovém hodnocení kontinentální série obsadila druhé místo.

„Za vítězství jsem moc ráda. Byl to můj poslední závod v letošní sezoně, kterou můžu jako celek hodnotit kladně. Hlavně její závěr se mi povedl,“ řekla Frintová.

Foto a video: www.buggyra.com, Facebook Adama Lacka.